Kovo 8-osios – Tarptautinės moters dienos – proga du žavūs ir talentingi vyrai – operos solistas, vienas geriausių bosų Lietuvoje Tadas Girininkas bei garsaus dirigento Roberto Šerveniko sūnus pianistas Justas Šervenikas – visoms moteris padovanos išskirtinę dovaną: minint didžiojo anglų poeto Williamo Shakespeare’o mirties 400-ąsias metines, atliks vokalinius ciklus, kuriuose įvairių kartų bei šalių kompozitoriai savaip pateikė niekada neprarandančius aktualumo ir kupinus meilės W.Shakespeare’o tekstus.  Iki mūsų dienų išliko 38 W.Shakespeare’o pjesės, 154 sonetai, 2 poemos ir keletas eilėraščių, kurie buvo išversti beveik į visas pasaulio kalbas.

Operos dainininkas T.Girininkas ir pianistas J.Šervenikas kovo 8-sios „Vaidilos klasikos“ koncerte pristatys Dmitrijaus Kabalevskio „Dešimt W.Shakespeare’o sonetų“, šmaikštų Dmitrijaus Šostakovičiaus ciklą pagal anglų poetų tekstus bei Maurice’o Ravelio „Don Kichotą ir Dulsinėją“. Tai kūriniai, kurie nėra labai dažnai atliekami Lietuvoje, todėl atlikėjų dovana tikrai išskirtinė. XXI a. skubėjimo ir nuolatinės įtampos laikais romantika nėra dažna, o meilė ir jausmai, išreiškiami muzika, – tuo labiau. Todėl už du scenoje sukurtus vaidmenis (Karalius Henrikas Richardo Wagnerio operoje „Lohengrinas“ ir Donas Silva Giuseppe Verdi operoje „Ernanis“) pelnęs kritikų skiriamą Auksinį scenos kryžių ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro įsteigtą prizą „Operos švyturys“ charizmatiškasis T.Girininkas turi kuo pasidžiaugti ir ką perteikti klausytojams. Išskirtinio balso tembro dainininkas nuolat bendradarbiauja su Nacionaliniu operos ir baleto teatru, Kauno ir Klaipėdos muzikiniais teatrais bei yra vienas „bohemiečių“ šeimos narių. Čia atlikėjas dar labiau išaugo ir patobulėjo kaip solistas ir aktorius.

Buvęs profesoriaus Vladimiro Prudnikovo mokinys pastaraisiais metais kviečiamas į įvairių epochų operų pastatymus: „Orfėjas“ ir „Popėjos karūnavimas“ (Claudio Monteverdi), „Visos jos tokios“ ir „Užburtoji fleita“ (Wolfgangas Amadeus Mozartas), „Rigoletas“ (G.Verdi) ir „Karmen“ (Georges’as Bizet), „Žaidimas“ (Julius Juzeliūnas). Be to, jis yra dainavęs solo partijas atliekant W.A.Mozarto „Requiem“, Giacomo Puccini „Messa di gloria“, G.Verdi „Requiem“ ir Benjamino Britteno „Karo requiem“. Tai tik įrodo solisto brandą ir tvirtą kopimą karjeros laiptais.

Nepaprasto grožio vokaliniams kūriniams kovo 8-osios koncerte sostinės „Vaidilos“ teatre akompanuos pianistas J.Šervenikas, kuris aktyvią koncertinę veiklą pradėjo vos įstojęs į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Jis ne kartą koncertavo visose svarbiausiose Lietuvos salėse, gastroliavo beveik dešimtyje Europos valstybių ir Meksikoje, grojo su dauguma Lietuvos orkestrų ir San Luis Potosi simfoniniu orkestru (Meksika). Atlikėjas rengia daug kamerinių programų su žinomais Lietuvos solistais – Ona Kolobovaite, V.Prudnikovu, Kęstučiu Alčauskiu, Ignu Misiūra, Merūnu Vitulskiu ir kitais. „Šis pianistas sužavėjo ekspresyvumu, veržlumu, spalvų ir charakterių ryškumu, gebėjimu visoje dinaminėje skalėje išgauti skambų garsą ir valdyti klausytoją“, – apie Justo pasirodymą Tytuvėnų vasaros festivalyje dar 2008 metais rašė laikraščio „Literatūra ir menas“ kritikas. T.Girininko ir J.Šerveniko koncertas, skirtas Tarptautinei moters dienai. Kovo 8 d. 19 val. „Vaidilos“ teatras, Vilnius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist