Pramogos

Ant „Siemens“ arenos nušvito didžiausi lauko ekranai Vilniuje

Pirmadienį Vilniuje sužibo naujas akcentas miesto peizaže: ant „Siemens“ arenos sumontuota didžiausia sostinėje LED išorinių ekranų sistema. Ekranai prisidės prie šiuolaikiško miesto įvaizdžio formavimo ir bus naudingi miestiečiams.

21 metrų ilgio bei 3 metrų aukščio ekranas sumontuotas virš pagrindinio įėjimo ir yra matomas nuo Kalvarijų gatvės pusės. Kitas, tokio paties aukščio ir 33 metrų ilgio ekranas įrengtas ant pietrytinės fasado sienos. Jis matomas keliaujantiems Kalvarijų ir Ozo gatvėmis.

 

Bendras integruotų, aukštos raiškos LED ekranų plotas yra 162 kv. metrai. Antrojo pagal dydį Vilniuje lauko ekrano, esančio ant Lietuvos nacionalinės operos ir teatro pastato, plotas nesiekia 100 kv. m.

„Sužibus šiuolaikiškiems ekranams ant „Siemens“ arenos, vilniečiai bus labiau įtraukti į pramogų ir sporto pasaulį. Ekranuose skelbsime apie artėjančius koncertus, varžybas, parodas, konferencijas – juk arenoje vyksta daug įvairaus pobūdžio renginių. Taip pat realiu laiku transliuosime arenoje vykstančių rungtynių eigą ir rezultatus, informuosime apie jų baigtį, kartu džiaugsimės pergalėmis.

Nepamiršome ir tokių malonių smulkmenų, kaip faktinės oro temperatūros ar laiko rodymas. Norime, kad ekranai ne tik džiugintų akį, pagyvintų miesto veidą, bet ir būtų naudingi miestiečiams“, – sako Vilniaus „Siemens“ arenos generalinis direktorius Andrius Žiauberis.

 

„Siemens“ arena į projektą investavo per 250 tūkstančių eurų. Išoriniai LED ekranai prijungti prie bendros arenos komunikacijos sistemos, kuri vienija virš 100 vidinių TV ekranų, per sporto varžybas naudojamą vaizdo kubą, 170 metrų LED juostą salėje ir rezultatų švieslentes.

Ekranai yra draugiški aplinkai: įdiegti fotometriniai sensoriai leidžia automatiškai reguliuoti ekranų šviesumą pagal aplinkos sąlygas. Taip bus sumažintas elektros energijos suvartojimas bei prailgintas ekranų tarnavimo laikas.

 

Pasak Andriaus Žiauberio, LED ekranai ant „Siemens“ arenos yra svarbus žingsnis ir plėtojant šiuolaikiško miesto įvaizdį.

„Pažvelkime į pasaulio didmiesčius, kuriais žavimės – Niujorkas, Londonas, Honkongas. Juose akį traukia ne tik dangų remiantys, naktį švytintys dangoraižiai, bet ir iškabų, ekranų gausa žemesniame lygyje.  Dideli, ryškūs ekranai yra neatsiejama modernaus miesto peizažo dalis“, – sakė A. Žiauberis.

Jam antrino ir ekranus įrengusios ATEA grupei priklausančios bendrovės „Prezentacijų spektras“ vadovas Gediminas Vilčiauskas:  „LED ekranų įrengimo srityje Vilnius dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Pavyzdžiui, nuo kaimyninio Talino atsiliekame keleriais metais“.

 

Pasak vaizdo instaliacijų įmonės vadovo, labai svarbu, kad atsirastų vis daugiau bendrovių ar pastatų, suprantančių investicijų į įvaizdinius ekranus svarbą.

„Būti šiuolaikiškiems yra į naudą ir miestui, ir miestiečiams, o gyventi estetiškai patraukliai atrodančiame mieste kur kas smagiau. Be to, iš tokių ekranų galima sužinoti įdomios ar naudingos informacijos“, –pasakojo G. Vilčiauskas.

Vilniaus „Siemens“ arena yra pirmoji Lietuvoje tarptautinio lygio universali arena, lankytojams duris atvėrusi 2004 metais. Didžiausioje Vilniaus arenoje praėjusiais metais arenoje įvyko 78 renginiai, kuriuose apsilankė beveik 340 tūkst. žmonių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button