Orai Vilniuje

Vėl rekordas: pagerintas net 82 metų senumo karščio rekordas

Šiandien – dar karščiau nei buvo vakar, o karščio centras ir vėl susiformavo šiaurės vakariniuose rajonuose. Remiantis preliminariais 15–16 val. duomenimis, Kretingos meteorologijos stotyje oras įkaito iki įspūdingų 33,6 laipsnių karščio.

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, ankstesnis šios paros (birželio 28 d.) rekordas buvo užfiksuotas 1940 metų birželio 28 d. Lazdijuose, kuomet sušilo iki 32,1 °C. Buvęs rekordas pagerintas daugiau nei 1 laipsniu.

Kadangi dalis žmonių pradėjo maišyti paros rekordus su absoliučiais mėnesio ir vasaros rekordais, todėl primename. Absoliutus viso birželio mėnesio karščio rekordas yra +35,7 °C (užfiksuotas 2019-06-12, Kaišiadoryse). Absoliutus visos vasaros (ir metų) karščio rekordas Lietuvoje yra +37,5 °C (užfiksuotas 1994-07-30 Zarasuose).

 

Pabrėžtina, kad oro temperatūros matavimams ir patiems prietaisams yra taikomi specialūs reikalavimai, todėl nederėtų lyginti pigių buitinių/automobilinių termometrų rodmenų su tais kurie buvo išmatuoti meteorologijos stotyse.

Skaičius, kaip visada, dar turės peržiūrėti ir patikrinti specialistai.

Šaltinis: meteo.lt

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button