Orai Vilniuje

Pūga įsisiautėjo: dalis kelių vis dar nepravažiuojami, apdrabos neatlaiko medžiai ir pastatų konstrukcijos

Eismo sąlygos trečiadienio rytą visoje šalyje išlieka sudėtingos dėl visą naktį gausiai kritusio sniego ir pūgos, dalis rajoninių kelių – nepravažiuojami, įspėja Automobilių kelių direkcija.

Pagrindiniai keliai – su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis prispausto ar puraus sniego  sluoksnis siekia iki 10-15 cm.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai – keliai su prispaustu sniegu, slidūs, čia vietomis sniego sluoksnis – iki 30 cm.

 

Kelių direkcija įspėja, kad kai kurie rajoniniai keliai yra pietų ir rytų Lietuvoje yra sunkiai pravažiuojami, tokių kelių yra Marijampolėje apskrityje, Vilkaviškyje, Vilniaus, Ukmergės, Širvintų rajonuose.

Keliai valomi visu pajėgumu, tačiau Kelių direkcija įspėja, kad nuvalius dėl snygio jie vėl netrukus pasidengia sniegu.

Viešasis transportas važiuoja be sutrikimų

Susisiekimo paslaugos“ informuoja, jog pirmąją snygio parą autobusų ir troleibusų judėjimas Vilniuje vyko gana sklandžiai, sudėtingiau pravažiuojami ruožai fiksuoti tik labiau nuo miesto nutolusios vietose – Šilėnuose, Mileišiškių soduose, Valakampiuose, Antakalnio prieigose.

 

„Iš viso per parą buvo pakeistos 3 autobusų maršrutų trasos, laikinai nukreipiant autobusus aplinkiniais artimiausiais pravažiavimais ir taip užtikrinant nepertraukiamą kursavimą. Didesnių nukrypimai nuo tvarkaraščių̨ beveik nepasitaikė – tik keliuose maršrutuose viešasis transportas vėlavo iki 30 minučių“, – rašo „Susisiekimo paslaugos“.

Antrąją snygio parą, rytinio piko metu, situacija mieste stabili. Sudėtingiau pravažiuojamos vietos šiuo metu yra Dvarčionių prieigos, Grigaičiai, Trakų Vokė, Bireliai, Bukčiai. Ryškesnių viešojo transporto vėlavimų nefiksuojama.

Daugėja pranešimų apie nelaimes

Dėl didelio sniego kiekio parkuose ir miškuose situacija itin pavojinga. Sunkaus sniego neišlaiko medžių šakos – jos lūžta.

 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo Facebook paskyroje praneša, kad situacija sudėtingėja, daugėja pranešimų apie nelaimes, virstantys medžiai ne tik niokoja turtą, bet jau sužeidė ir žmogų Vingio parke.

Nuvirtęs medis sužalojo vieną vyrą Vilniuje, Vingio parke, jis buvo išlaisvintas dar iki atvykstant ugniagesiams. Jis išvežtas į ligoninę.

„Snigs ir šiandien, todėl net ir sparčiai besisukdama ,,Grinda” nespės valyti gatvių. Mano patarimas, prašymas – venkite bet kokių nebūtinų kelionių iš namų, pakentėkite dieną. Eismo situacija ir toliau bus sudėtinga, o medžiai, deja, kelia pavojų. Mieli bėgikai, šeimos su vaikais – Vingio parke šiuo metu vaikščioti PAVOJINGA. Kaip ir kituose parkuose – nerizikuokime, palaukime, kol nuo šakų nutirps sunkus sniegas“, – informuoja Vilniaus meras.

 

Ant stogų susikaupęs sniegas kelia pavojų

Apdrabos neatlaiko ne tik medžiai, bet ir pastatų konstrukcijos. Kai taip sninga trečią parą iš eilės, jo masė ant stogų gali tapti kritine.

UAB „Grinda“ primena, kad siekiant išvengti nelaimių, būtina pašalinti susikaupusį storą sniego sluoksnį nuo stogų, stoginių, pavėsinių, sandėliukų, paviljonų, balkonų, kitų laikinų pastatų, nes nuo padidėjusių apkrovų gali neatlaikyti pastatų konstrukcijos ir įvykti griūtys.

„Kitas labai svarbus dalykas – nuo stogų gali pradėti slinkti sniego lavinos. Būkite atsargūs“, – rašo „Grinda“.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button