„Orai ir klimatas Lietuvoje“ praneša, jog antradienį Saulė paleido kol kas galingiausią Saulės ciklo žybsnį. Tai 17-as pagal intensyvumą kada nors užfiksuotas Saulės žybsnis.

„Nuo Žemės (t.y. mūsų) beveik nusisukusi Saulės dėmė skaitiniu pavadinimu 3664 paleido kol kas galingiausią 25-ojo Saulės ciklo žybsnį, kurio didžiausia reikšmė buvo pasiekusi net X8.8. Tai yra intensyviausias nuo 2017 metų ir 17-as pagal intensyvumą kada nors užfiksuotas Saulės žybsnis.

Norisi tik priminti, kad savaitgalio pašvaistes nulėmė keletą kartų silpnesni Saulės žybsniai siekę X1.0–2.2. Jeigu ši “patranka” būtų nukreipta tiesiai į Žemę po ~2 parų (ar greičiau) vėl galėtumėm tikėtis ryškių šiaurinių pašvaisčių.

Nesuprantantiems: tai yra normalūs mūsų žvaigždėje vykstantis reiškinys. Saulė šiuo metu išgyvena savo aktyvumo piką, kuris tęsis dar apie metus-du. Saulės aktyvumo ciklai trunka apie 11 metų. Žybsniai sukelia Saulės vėją, kuris maždaug po ~2 parų pasiekia mūsų planetos magnetosferą ir aplink poliarinius regionus esančius viršutinius atmosferos sluoksnius, todėl danguje matome švytėjimą – šiaurines pašvaistes. Kuo Saulės vėjo dalelių srautas intensyvesnis tuo pašvaistės mūsų platumoje ryškesnės ir apima didesnę dangaus skliauto dalį“, – rašoma „Orai ir klimatas Lietuvoje pranešime.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

39 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist