Birželį Žemės gyventojai vėl susidurs su intensyviomis magnetinėmis audromis, kurios gali paveikti tiek žmonių sveikatą, tiek technologijas. Mokslininkų teigimu, ypač stiprus geomagnetinis aktyvumas numatomas mėnesio viduryje – birželio 12 dieną.
Pasak sinoptikų ir astronomijos specialistų, būtent birželio 12-ąją Žemę pasieks stipresnė magnetinė audra, kurios intensyvumas gali siekti net 6 balus iš 9 galimų. Kitas kelias dienas geomagnetinis aktyvumas mažės, tačiau jautresniems žmonėms net ir mažesnės audros gali būti jaučiamos.
Kaip veikia magnetinės audros?
Magnetinės audros – tai Žemės magnetinio lauko svyravimai, kuriuos sukelia Saulės išmestos dalelės. Šie svyravimai gali paveikti žmonių sveikatą, ypač tuos, kurie turi širdies ir kraujagyslių problemų, jautriai reaguoja į oro pokyčius ar kenčia nuo migrenos.
Sveikatos ekspertų teigimu, būdingiausi simptomai yra galvos skausmai, miego sutrikimai, dirglumas, nerimas, kraujospūdžio svyravimai ir bendras silpnumas.
Kaip pasiruošti magnetinėms audroms?
Sveikatos specialistai rekomenduoja ruoštis iš anksto ir ypač atidžiai stebėti savo organizmo reakcijas. Tarp pagrindinių patarimų:
- Gerai išsimiegoti ir vengti streso.
- Vartoti pakankamai vandens.
- Riboti kavos ir alkoholio vartojimą.
- Fizinį krūvį sumažinti iki minimumo stipriausių audrų dienomis.
Poveikis technologijoms
Magnetinės audros taip pat gali sutrikdyti palydovinių sistemų veikimą, ryšio tinklus bei elektros energijos tiekimą. Ekspertai pataria tokiomis dienomis būti pasiruošusiems galimiems techniniams trikdžiams, ypač elektroninių įrenginių veikimo sutrikimams. Patartina vengti svarbių technologinių operacijų ar atsargiai planuoti darbus, kuriuose dalyvauja jautrios technikos priemonės.
Visą birželį patartina sekti geomagnetinio aktyvumo prognozes ir atsižvelgti į specialistų patarimus, siekiant sumažinti neigiamą magnetinių audrų poveikį sveikatai ir technologijoms.