Magnetinės audros – tai galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, kurie turi poveikį ne tik Žemei, tačiau ir žmogaus savijautai. „Gismeteo“ informuoja, jog šiandien vakare (lapkričio 29 d.) žemę pasieks saulės audra, kuri naktį sustiprės iki 5 balo indekso. Audra tesis iki ketvirtadienio ryto, kuri vėliau susilpnės iki 4 balo. Ketvirtadienio vakarą dar kartą audra sustiprės iki 5 balų. Toks audros stiprumas tęsis iki penktadienio ryto, kuomet aktyvumas pereis į silpnesnę audrą, kuri tęsis iki vakaro.

Kaip gali būti veikiama sveikata tokių audrų metu?

Ilgamečiai tyrimai patvirtino, kad staigūs ir stiprūs geomagnetinio ir saulės aktyvumo pokyčiai, taip pat geomagnetinės audros gali veikti kaip stresą sukeliantys veiksniai gyvam organizmui, savaime aišku ir žmogui. Tokiu laikotarpiu gali padidėti kraujospūdis, sutrikti kvėpavimas, taip pat neigiamai veikiama imuninė, neurologinė ir širdies sistemos. Pastebėta, jog tokių audrų metu reikšmingai padaugėja hospitalizacijų dėl depresijos, psichikos sutrikimų, psichiatrijos, bandymų nusižudyti, žmogžudysčių ar eismo įvykių.

Geomagnetinės audros taip pat gali reikšmingai pabloginti sergančiųjų lėtinėmis ligomis sveikatą. Į šią kategoriją patenka širdies aritmija, širdies ir kraujagyslių ligos, padidėja infarkto rizika.

Ką tuomet daryti, kad sveikata paveikta būtų kuo mažiau?

Žmonėms su minėtais rizikos faktoriais reikėtų vengti ilgo buvimo lauke tokių audrų metu. Taip pat rekomenduojama vengti cigarečių, alkoholio, stiprios kavos ir energinių gėrimų. Geriau valgyti kuo liesesnį ir organizmą neapsunkinantį maistą. Gerkite kuo daugiau skysčių ir venkite stresinių situacijų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist