Jau penktadienį Žemę pasieks ganėtinai stiprūs saulės vėjai. 6 K-indekso stiprumo magnetinės audros prasidės penktadienį ir tęsis visą šeštadienį. Prognozuojama, kad sekmadienį situacija turėtų normalizuotis.

Kaip matuojamas geomagnetinių audrų stiprumas?

Saulės vėjo ar geomagnetinių audrų stiprumui Žemėje per pastarąsias tris valandas nusakyti naudojamas K-indeksas. Šis indeksas (skaičius) matuoja geomagnetinio lauko pokyčių amplitudę, kuri svyruoja nuo 0 iki 9, kur 0 reiškia labai silpną geomagnetinę veiklą, o 9 – labai stiprią geomagnetinę audrą. Plačiau apie audrų stiprumą rašėme ČIA.

Kaip tai gali paveikti žmonių sveikatą?

Ilgamečiai tyrimai patvirtino, kad staigūs ir stiprūs geomagnetinio ir saulės aktyvumo pokyčiai, taip pat geomagnetinės audros gali veikti kaip stresą sukeliantys veiksniai gyvam organizmui, savaime aišku ir žmogui. Tokiu laikotarpiu gali padidėti kraujospūdis, sutrikti kvėpavimas, taip pat neigiamai veikiama imuninė, neurologinė ir širdies sistemos. Pastebėta, jog tokių audrų metu reikšmingai padaugėja hospitalizacijų dėl depresijos, psichikos sutrikimų, psichiatrijos, bandymų nusižudyti, žmogžudysčių ar eismo įvykių.

Geomagnetinės audros taip pat gali reikšmingai pabloginti sergančiųjų lėtinėmis ligomis sveikatą. Į šią kategoriją patenka širdies aritmija, širdies ir kraujagyslių ligos, padidėja infarkto rizika.

Ko nedaryti, kad sveikatai poveikis būtų kuo mažesnis?

Žmonėms su anksčiau minėtais rizikos faktoriais reikėtų vengti ilgo buvimo lauke tokių audrų metu. Taip pat rekomenduojama vengti cigarečių, alkoholio, stiprios kavos ir energinių gėrimų. Geriau valgyti kuo liesesnį ir organizmą neapsunkinantį maistą. Gerkite kuo daugiau skysčių ir venkite stresinių situacijų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

122 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist