Naujienos

Žoliapjovė robotas: kaip pasirinkti tinkamą modelį?

Graži, tvarkinga ir žaliuojanti veja yra tarsi namų, sodo vizitinė kortelė. Norint, kad ji tokia būtų, ją būtina tinkamai ir reguliariai prižiūrėti. Žinoma, veja būtina tręšti, laistyti ir, be abejo, reguliariai pjauti. Tik tokiu būdu, ji atrodys tvarkingai, gražiai ir puoš aplinką. Žinoma, vejos pjovimas gali būti tikrai varginantis ir užima daug laiko. Dėka modernių, lengvai naudojamų žoliapjovių, veją galima nupjauti greitai ir efektyviai. Na, o pastaraisiais metais, plačiai naudojamos yra ne tik standartinės vejapjovės, bet ir žoliapjovės robotai. Tai automatiškai, autonomiškai veikiantis sodo prietaisas, kuris geba pjauti veją, žolę. Žoliapjovė robotas nėra didelis įrenginys, o patogus ir lengvas jo naudojimas padeda sutaupyti laiko bei fizinių jėgų. Tiesa, pastaraisiais metais pastebėtas didelis susidomėjimas šiais įrenginiais lėmė ir didesnį jų asortimento atsiradimą. Dabar galima rasti įvairiausių žoliapjovių robotų modelių, o pasirinkti vieną, tinkamiausią ir geriausią gali būti ne taip paprasta. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie turėtų padėti lengviau ir greičiau pasirinkti tinką žoliapjovę robotą. 

Kaip veikia robotas žoliapjovė? 

Šiomis dienomis, daugybė modernių ir išmaniųjų įrenginių palengvina mūsų kasdienybę. Nuo išmanių ir modernių langų valytuvų, robotų ir jų priedų, kurių platų pasirinkimą galima rasti Varle.lt svetainėje: https://www.varle.lt/langu-valytuvai-priedai/, iki žoliapjovių robotų. Pastarieji yra vieni iš moderniausių, išmaniausių ir praktiškiausių įrenginių, sodo prietaisų rinkoje. Žoliapjovė robotas veikia autonomiškai ir automatiškai. Šis įrenginys padeda efektyviai, lengvai ir be jokių pastangų nupjauti veją ir užsiimti tinkamą jos priežiūra. Robotas žoliapjovė turi krovimosi stotelę, veikia be jokių laidų ar kuro. Išsimatavęs vejos perimetrą ir susidaręs pjovimo žemėlapį, žoliapjovė robotas, vienu mygtuko paspaudimu, atlieka pjovimo darbą. Dalis modelių turi mulčiavimo funkciją, o visi įrenginiai baigę darbą automatiškai grįžta į savo pjovimo stotelę. Tiesa, naudinga paminėti, kad robotas žoliapjovė geba pjauti įvairaus tipo veją, skirtingo dydžio vejos plotus. Taip pat, šie įrenginiai puikiai manevruoja aplink objektus, daiktus. Tad, tai labai praktiški, naudingi ir verti dėmesio įrenginiai, kurie padės be jokio vargo palaikyti gražią veją. 

 

Renkantis atsižvelkite į vejos dydį, tipą

Kaip ir minėjome anksčiau, žoliapjovė robotas puikiai susitvarko su įvairaus dydžio ir pobūdžio vejomis. Vis dėlto, norint pasirinkti tinkamai, tiek į vejos dydį, tiek į tipą ir ypatybes naudinga atsižvelgti. Dauguma modernių vejos robotų modelių yra sukurti taip, kad galėtų efektyviai nupjauti skirtingų tipų žolę, o taip pat ir skirtingų, nestandartinių formų vejas. Jei turite nedidelio dydžio veją, kurios plotas yra mažesnis nei 150 m2, reikėtų rinktis mažesnį, ne tokį galingą žoliapjovę robotą. Dideliems vejos plotams bus reikalingas galingas, didelės talpos akumuliatorių turintis vejos robotas. Taip pat, būtina atsižvelgti ir į turimos vejos ypatybes. Galbūt veja turi šlaitų, o galbūt yra visiškai lygi, taisyklingos formos. Nuo to priklausys kokio tipo įrenginį reikės rinktis. Vieni modeliai yra sukurti ir skirti tik lygiems vejos paviršiams pjauti, o kiti robotai gali būti skirti ne tik lygioms, bet ir kalnuotoms vietoms pjauti. 

Vejos roboto ypatybės – svarbus aspektas 

 

Labai svarbu renkantis atsižvelgti ir į ypatybes, kuriomis pasižymi žoliapjovė robotas. Svarbu pasidomėti, kiek laiko vejos robotas kraunasi, kokį plotą vejos, vienu įkrovimu, jis galės nupjauti. Dauguma vejos robotų naudoja ličio-jonų akumuliatorius, kurie gali būti įkraunami per valandą ir veikia itin efektyviai. Taip pat, dalis modernių modelių gali veikti pagal nustatytą tvarkaraštį, jūsų turimus poreikius. Tokia ypatybė leis robotui automatiškai, nustatytų laiku, pradėti veikimą, o akumuliatoriui išsekus sugrąžins jį į krovimosi stotelę. Tuo tarpu, ne tokie modernūs ir pažangūs modeliai tokios ypatybės gali ir neturėti. Tokiu atveju, robotą teks padėti ant vejos ir grąžinti į krovimo stotelę rankiniu būdu. Naudinga atsižvelgti ir į kitas ypatybes, funkcijas. Pavyzdžiui, yra modelių, kurie atpažįstą lietų ir automatiškai grįžta į krovimo stotelę, o nustojus lyti grįžta prie darbo. Pravartu pabrėžti, kad dalis modelių, bet tikrai ne visi,  neefektyviai nupjauna vejų kraštus, todėl, greičiausiai, vejos pakraščius teks sutvarkyti rankiniu būdu. Šios ir daugiau kitų ypatybių garantuoja, kad vejos robotas veiks efektyviai, greitai. 

Varle.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti itin platų ir įvairų žoliapjovių robotų pasirinkimą. Čia visada žemos kainos! 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button