Naujienos

Žemė palei Nerį grįžo vilniečiams

Kelis dešimtmečius savavališkai užimta Žvėryno žemė palei Nerį šiandien grįžo į vilniečių rankas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pernai pats savo rankomis griovęs nelegaliai užsodintas tujų tvoras, tesėjo pažadą – išlaisvintoje pakrantėje driekiasi naujas pėsčiųjų ir dviračių takas „Birutės vingis“.

„Šiandien kartu skriesime nauju Birutės vingio taku, kuris yra ne tik laisvo judėjimo džiaugsmas, bet ir vilniečių pergalės prieš gobšumą ir beteisiškumą simbolis. Prieš metus teko susidurti su kai kurių žemgrobių suręsta kliuvinių siena, bet nepasidavėme ir mūsų valia buvo stipresnė, nei pavienių žmonių godumas. Siena griuvo ir šiandien atsiveria nauja miesto gyvasties arterija. Tegu šis takas simbolizuoja Vilniaus ryžtą būti pergalingų ir laisvę mylinčių žmonių miestu“, meras R. Šimašius dviračiu sugriovė simbolinę sieną.

 

 

Prieš keletą metų savivaldybė projektuodama naujus dviračių ir pėsčiųjų takus palei atnaujinamą Neries krantinę, susidūrė su itin įžūliais atvejais – unikalaus kraštovaizdžio Žvėryno rajone paupio teritorijos savavališkai užimtos, valstybinės žemės sklypuose tvarkomasi lyg savo kieme: nuo praeivių apželdintos tankios tvoros, įsirengtas apšvietimas, nepalikta praėjimų prie upės, auginami vaismedžiai ir daržovės. Siandien ta pati teritorija atrodo nebeatpažįstamai.

 

Atvertoje krantinėje driekiasi naujas apie 2 km ilgio raudono asfalto dviračių takas nuo Upės g. 21 iki pat Vingio parko tilto. Dalis pėsčiųjų takų paklota iš trinkelių, o pietinėje Žvėryno dalyje (nuo Vytauto g. 1 iki Birutės gatvės) – parko danga. Per metus čia buvo nutiesti ne vien pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengti ir nauji suoliukai, šiukšliadėžės, vaikų žaidimo ir sporto treniruoklių aikštelės, apšvietimas.

Teritorijoje stengtasi išsaugoti esamus vertingus želdinius, bet pasodinta naujų: žaliuoja daugiau kaip šimtas kalninių pušų, kukmedžių, kalninių serbentų, lanksvų, ir kitų dekoratyvių krūmų.

 

Nuo šiandien čia kiekvienas vilnietis turi turėti teisę ateiti pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais ir surengti iškylą.

Pernai sostinėje įrengta ir atnaujinta daugiau kaip 12 km dviračių takų, o šių metų planai dar ambicingesni – tiesiama daugiau kaip 30 km infrastruktūros visame mieste. Vykstant aktyviai dviračių takų plėtrai, pagalvota ir apie patogų dviračių saugojimą, tad visame mieste įrenginėjami 1500 naujų stovų, prie kurių galima saugiai prirakinti dviračius.

 

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button