Naujienos

VU istorikai kviečia į virtualią muzikinę ekskursiją „Vilniaus geto keliais“

Dar prieš pirmąjį karantiną mišraus choro „ARTyn“ komanda, vadovaujama Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto studentės Erikos Žilinskaitės, kartu su istorike dr. Akvile Naudžiūniene surengė didelio susidomėjimo sulaukusią gyvą muzikinę ekskursiją buvusio Vilniaus geto teritorijoje. Kai pandemijos mesti iššūkiai paskatino persikelti į virtualią erdvę, gimė virtuali muzikinė ekskursija „Vilniaus geto keliais“, kviečianti į vaizduotės pasivaikščiojimą po Vilniaus žydų istoriją bendruomenei itin skaudžiais 1941–1943 metais.

Specialioje svetainėje žiūrovai ir klausytojai persikelia į Vilniaus senamiestį, kuriame šiandiena, užfiksuota 360 laipsnių kamera ir nepilotuojama skraidykle, derinama su praeitimi, atgyjančia archyvinių nuotraukų pavidalu. Ekskursantus lydi choro „ARTyn“ atliekamos žydiškos dainos ir istoriniai pasakojimai lietuvių arba anglų kalbomis. Projektas „Vilniaus geto keliais: virtuali muzikinė ekskursija“ simboliškai užbaigė 2020 metus, kurie Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu buvo pažymimi kaip Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai.

„Šis projektas – nestandartinis Vilniaus geto kultūros istorijos pristatymas ir puikus pavyzdys, kaip istoriniai tyrimai per menines formas gali atsiverti pasauliui. Jis subrendo prieš gerus metus, dar iki pirmojo karantino“, – sako choro „ARTyn“ vadovė E. Žilinskaitė.

 

Pasak jos, žydiškų dainų įrašai ir filmavimas chorui padovanojo įdomių kūrybinių atradimų, o rengiant internetinę ekskursiją dalyvavo visas būrys įvairių sričių profesionalų: vaizdo ir garso sprendimų specialistai, diktoriai. VU Istorijos fakulteto mokslininkės dr. A. Naudžiūnienė ir prof. Jurgita Verbickienė parengė istorinius tekstus ir atrinko archyvines nuotraukas.

„Vilniaus žydų istorija karo metais tragiška, tačiau šioje ekskursijoje vis dėlto atsigręžiame į teatrą, muziką bei literatūrą. Būtent menas ir kultūra geto gyventojams padėdavo bent protarpiais pabėgti nuo žiaurios tikrovės“, – sakė dr. A. Naudžiūnienė.

Šiuo metu ekskursija, įgarsinta lietuvių ir anglų kalbomis, pasiekiama adresu www.gete.lt.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button