Naujienos

VPT įpareigojo „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklus“ nutraukti viešąjį pirkimą

Įmonė „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ turi nutraukti 2,35 mln. eurų (be PVM) gatvių apšvietimo valdymo ir sistemos diegimo konkursą, paskelbė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Kaip rašoma VPT išvadose, perkančioji organizacija ne vieną kartą pildė, detalizavo ir koregavo konkurso technines specifikacijas, tačiau naujo konkurso neskelbė ir taip pažeidė įstatymą.

„Tarnyba pažymi, kad, keičiant pirkimo sąlygas (reikalavimus pirkimo objektui), nepakanka informuoti tik prie pirkimo prisijungusius tiekėjus, todėl pirkimas turi būti nutrauktas ir paskelbtas naujas”, – teigia VPT.

 

Tarnyba primena, kad perkančiosios organizacijos, laikydamosi skaidrumo principo, neturėtų keisti pirkimo sąlygų net ir tada, kai siekiama ištaisyti jų ydingumą.

„ES Teisingumo Teismas yra pasisakęs, kad vykstant viešojo pirkimo procedūrai perkančioji organizacija iš principo negali keisti esminių pirkimo sąlygų, įskaitant technines specifikacijas ir sutarties sudarymo kriterijus, kuriomis atitinkami ūkio subjektai teisėtai rėmėsi, priimdami sprendimą pateikti pasiūlymą arba, atvirkščiai, nedalyvauti atitinkamame viešojo pirkimo konkurse”, – argumentuoja VPT.

Tarnybos išvadose taip pat akcentuojama, kad perkančioji organizacija išimtiniais atvejais turi galimybę taisyti ar papildyti konkurso sąlygas, jei joms tereikia paprasto paaiškinimo arba siekiama ištaisyti akivaizdžias redakcinio pobūdžio klaidas.

 

„Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ šį VPT sprendimą dar gali skųsti teismui.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button