Vingio parko teritorijoje, palei Neries upę, vilniečiams atsivėrė dar viena pasivaikščiojimo vieta – sutvarkytas beveik 1 km gamtinis takas ties VU Botanikos sodu. Anksčiau šią teritoriją juosė tvora ir šabakštynai. Vilniaus savivaldybė pasirūpino, kad tvora būtų nukelta, menkaverčiai krūmynai iškirsti – dabar atsivėrė Neries vingis ir nauja pasivaikščiojimo vieta miestiečiams.

Prieš ir po

Šiandien savivaldybėje buvo aptarta ir daugiau Vingio parke nuveiktų darbų per praėjusius metus ir jau suplanuoti nauji darbai, kad šį pavasarį, pražydus tulpėms VU Botanikos sode, būtų galima sukviesti vilniečius ir miesto svečius į šventę gražiai atsinaujinusiame Vingio parke.

„Gražiausios Vilniaus vietos privalo būti atvertos jo gyventojams – esame žalias miestas ir turime naudotis šiais privalumais. Dar šį pavasarį buvo atvertas gamtinis takas ties Nerimi, jungiantis Žvėryną ir Lazdynus. Mano tikslas – kas mieste būtų sutvarkyta kuo daugiau natūralių gamtinių takų, kuriais galėtų pasivaikščioti vilniečiai su savo šeimomis, draugais, augintiniais. Tam nereikia ypatingos infrastruktūros – pakanka nugriauti niekam nereikalingas tvoras, sutvarkyti krūmynus, kad būtų galima pasigrožėti natūralia gamta“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Per praėjusius metus buvo sutvarkyta 3 400 kv. m. teritorija – atverti gamtiniai takai, dalyje ploto pasėta žalia veja, kad pavasarį vilniečiai galėtų pasigrožėti parko teritorija bei Neries vingiu. Vingio parke įrengti 37 suoliukai, pakeistos 25 šiukšliadėžės, atnaujinta šunų treniravimo aikštelė, paplūdimio augintiniams zona, sporto aikštelėje – 10 naujų įrenginių, atsirado ir stacionari orientavimosi sporto trasa.

Praėjusį pavasarį buvo sutvarkyti Neries šlaitai takuose palei Nerį, jungiančiuose Žvėryną ir Lazdynus – vilniečiams atvertas beveik gamtinis takas, kuriuo lengva pasiekti Lazdynus ar miesto centrą, pasivaikščioti Neries krantine ir pasigrožėti Karoliniškių kraštovaizdžio draustiniu.

Vilniaus savivaldybė bendradarbiauja su Vilniaus universitetu, kad VU Botanikos sodas taptų dar atviresnis lankytojams. Kad padidinti sodo lankytojų skaičių visame parke numatyta įrengti nuorodas apie VU Botanikos sodą, tariamasi dėl lankytojų informacinio centro įrengimo ir tulpių žydėjimo šventės organizavimo pavasarį. Botanikos sode planuojama prailginti lankymo laiką, atkurti vaistažolių sodą su vaistinių žolių kolekcija ir užbaigti rengti alpinariumą, sutvarkyti teritoriją apie buvusį tvenkinį. Siekiama, kad svarbi pažintiniu, istoriniu ir gamtiniu  požiūriu teritorija būtų tinkamai paruošta iki 2018 metų, kai čia vyks svarbūs Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100–iui skirti  šventiniai renginiai.

Vilniečių pamėgtas parkas jau greitai taps dar patrauklesnis. Jau šiemet Vingio parke suplanuota dar daugiau pokyčių – čia bus galima ne tik pasivaikščioti, bet ir patogiai paiškylauti gamtos apsuptyje. Parke bus įrengta daugiau vandens gertuvių: prie centrinės Vingio parko aikštės – šiuo metu jų yra dvi, planuojama įrengti dar 2 papildomas. Suplanuota moderniai apšviesti parko aplinką. Parke atsiras dar 1 naują vaikų žaidimų aikštelė. Šiuo metu tokių aikštelių yra dvi. Numatoma dar labiau išplėsti sportavimo paslaugų pasiūlą, praplėsti paplūdimio tinklinio ir badmintono aikšteles.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist