Naujienos

Vilnius – inovatyviausių Europos miestų konkurso finale

Kasmetiniame „European Capital of Innovation“ (iCapital) konkurse Vilnius pateko į finalą, kuriame dėl inovatyviausiojo miesto titulo ir 1 mln. Eur piniginio prizo toliau varžysis su Dortmundu, Dublinu ir Malaga. Šis konkursas jau rengiamas septintąjį kartą ir yra skirtas apdovanoti miestus, kurie skatina inovacijų plėtrą savo bendruomenėse.

Šiemet konkursui paraiškas teikė net 38 Europos miestai. Rugsėjo pradžioje buvo paskelbti 8 jų, patekę į konkurso pusfinalį – kartu su Vilniumi sąraše atsidūrė Ankara, Briuselis, Dublinas, Dortmundas, Stambulas, Izmiras ir Malaga. Lapkričio 5 d. išrinkti keturi finalistai, tarp kurių pateko ir Vilnius. Miestus vertino Europos inovacijų tarybos sudaryta nepriklausomų ekspertų komisija, atkreipdama dėmesio į miestų pastangas plėtoti vietos inovacijų ekosistemas taip, kad jos teiktų didžiausią naudą tiek inovacijų kūrėjams, tiek miestiečių gerovei.

„Džiaugiamės, kad mūsų pastangos yra pastebėtos, kad galime būti pavyzdžiu ir kitiems Europos miestams. Konkurse vertinta Vilniaus inovacijų ekosistema – visų miestiečių, Vilniuje veikiančių įmonių, organizacijų ir kitų institucijų nuopelnas. Kiekvienas iš mūsų, kuriančių ir tobulinančių Lietuvos sostinę, esame miesto inovatorius – ačiū jums“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

 

Konkurso laimėtojas bus paskelbtas per Europos inovacijų tarybos aukščiausiojo lygio susitikimą, vyksiantį lapkričio 24–25 dienomis. Pirmąją vietą pelnęs miestas gaus ne tik prestižinio pripažinimo, bet ir 1 mln. eurų prizą, o antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojai pelnys 100 tūkst. eurų prizus. Tarp ankstesnių inovatyviausių Europos miestų – Levenas, Nantas, Atėnai, Paryžius, Amsterdamas ir Barselona.

Komisija vertino dar liepos mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės ir „Go Vilnius“ teiktą paraišką, kurioje išsamiai pristatyti 2020 m. vystyti miesto projektai. Tarp sostinės svarbiausių su inovacijomis susijusių veiklų minimi Vilnius miesto skaitmenizacijos politika (Vilnius 2IN), eksperimentinė kibernetinio saugumo iniciatyva „Hack Me if You Can“, moksleivių technologinį raštingumą skatinantis projektas „IT MUST“, „Intelligent Energy Lab“ iniciatyva, „Gedimino legionas“, taip pat kitos inovatyvios pandemijos valdymo, energijos išteklių tausojimo priemonės, su inovacijų ekosistemos vystymu susiję projektai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
23 dienas (-ų)

Apie kokias inovacijas gali eiti kalba, jeigu dalis mikrorajonų eina s&€# į į lauko tualetus

Cha cha cha
Cha cha cha
24 dienas (-ų)

Man butu labai idomu, ties kur pasireiskia tos Vilniaus inovacijos? kad kuriasi ir po pusmecio bankrutuoja fintech su vienu darbuotoju?, tai nereiskia jokiu inovaciju, ka lietuviai sukure skaitmeniniu technologiju srityje? nesugebejo net e sveikatos sistemos isidiegt,be kritiniu klaidu, padoriai veikinacios inovatyvusis vilnius, gal kada nors ir tapsim, tuo inovatyviausi, kai tarp konkurentu liks tik Kisiniovas, Bukarestas, ar Sofija

Bob
Bob
24 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Cha cha cha

Tarp konkurentų pvz. Dublinas. Šiaip čia ne apie mūsų fintech’ą ar šalies masto govtech’ą. Čia apie gražiai pristatytus VMS projektus, pagrinde miesto skaitmenizavimo. O pristatyti gražiai ir patraukliai Go Vilnius moka 😉

Paulius
Paulius
24 dienas (-ų)

Turiu nuojautą kad už tai Šimašiaus komanda turėtų dėkoti Poderskiui 😉

MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
24 dienas (-ų)

Laimės aukso medalį už inovatyviausius pasiteisinimus normalios VT sistemos nestatymui.

Žydras dangus
Žydras dangus
24 dienas (-ų)
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

Inovacijos transporte, neturintys kur nusimyzti autobuso vairuotojai, šlapimu smirdantys sovietinių laikų troleibusai jau
tape svečių iš užsienio patyčių objektu

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button