Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) kitų metų rugsėjį duris atvers prof. Zbigniewo Brzezinskio vardu pavadinta naujai rekonstruota auditorija. Šioje auditorijoje įsikurs specialiai surinkta biblioteka ir archyvas, skirti prof. Z.Brzezinskiui. Taip ruošiamasi pagerbti vieną labiausiai Lietuvos integracijai į transatlantines organizacijas nusipelniusių asmenų.

„Zbig, kaip jį vadindavo draugai, nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo reiškė stiprią paramą mūsų pasirinktam keliui į Vakarų gynybines ir ekonomines organizacijas. Smerkė Lietuvą ilgus metus engusius totalitarinius režimus ir jų apraiškas šiandienos užsienio politikoje. Iki paskutiniųjų dienų jo aštrus protas ir svarus žodis darė įtaką geopolitiniuose procesuose. Bet užvis svarbiausia, kad visą tą laiką jis išliko stipriu Lietuvos draugu“, – sako buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas.

„Prof. Zbigniewas Brzezinskis buvo Sovietų Sąjungos žlugimo pagrindinis architektas. Jis buvo laisvės, demokratijos ir NATO plėtros į Rytus šalininkas. Lietuvos atžvilgiu – jis buvo įtakingiausias ir ištikimiausias draugas Vašingtone. Didžiąja dalimi būtent profesoriui Zbigniewui Brzezinskiui esame dėkingi už tai, kad šiandien esame lygiaverčiai NATO nariai. Mes esame saugūs. Kuriant moderniausią, puikiai pritaikytą studentams, geriausią pasaulyje auditoriją, Lietuvos visuomenė atiduos jam pagarbos duoklę.“, – teigia Vilniaus universiteto Tarybos narys Česlavas Okinčicas.

Sekmadienį Europos Centro Golfo Klube organizuojamas specialus golfo turnyras, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos VU TSPMI prof. Zbigniewo Brzezinskio auditorijos rekonstrukcijai. Visos lėšos surinktos golfo turnyro metu bus skirtos šiam projektui. Savo indėlį į šio tikslo išpildymą įnešti galės golfo turnyro žaidėjai, į jį pakviesti garbės svečiai – užsienio šalių ambasadoriai, politologai, užsienio politikos ekspertai, asmeniškai prof. Z. Brzezinskį pažinoję ar išvien su juo dirbę mokslininkai ir diplomatai.

Prof. Z.Brzezinskis – vienas ryškiausių JAV užsienio politikos formuotojų, buvęs JAV prezidento Jimmy`io Carterio patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, mirė praėjusiais metais, eidamas 89-uosius.

Aktyviai NATO plėtrą į Rytus rėmęs ilgametis JAV valstybės tarnautojas, laikomas vienu pagrindinių Lietuvos ir kitų Rytų Europos valstybių sėkmingos integracijos į transatlantinį aljansą veiksnių. 1998 m. jam suteiktas Vilniaus universiteto garbės daktaro laipsnis, 2003 m. prof. Z. Brzezinskiui suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.