Vilnius – labai žavingas miestas, kuriame harmoningai susipina senasis palikimas, istorija alsuojantys pastatai su modernia ir šiuolaikiška architektūra, kas neretai atsispindi ir vilniečių interjeruose. Vieni vis dar neabejingi klasikai, o štai kiti pasidavė minimalizmo bangai, tačiau nemažai ir tokių, kurie savo namuose įgyvendina originalias idėjas, įsileisdami į namus rytietiškus, boho ar kitų išskirtinių stilių bruožus. Kiekvienas būstas yra savitas, papildytas šeimininkų kūrybiškumu. Tad ką vilniečiai renkasi dažniausiai?
Skandinaviškas stilius

Jau kuris laikas ant bangos ir vis dar nepraranda populiarumo. Alsuoja estetika, turi minimalizmui būdingų bruožų, išsiskiria šviesia palete (balta spalva, pilki tonai, neutralūs atspalviai, kurių fone gali įsikurti ryškesnių spalvų akcentai), funkcionalumu ir natūraliomis medžiagomis. Šiame stiliuje puikiai atsiskleidžia metalo ir medžio dueto subtilumas bei elegancija: mediniai stalviršiai, mediniai baldai, grindys bei metalinės baldų rankenėlės, stalo kojos. Jaukumas kuriamas per tekstilės elementus, dailius, kartais spalvingus indus, dekoravimo priemones: žvakes, vazas, žibintus. Puikių idėjų skandinaviško, o taip pat ir kitokio stiliaus namams rasite FORMADORE. Šis stilius itin populiarus pasirinkimas mažesniems butams, pavyzdžiui, senos statybos daugiabučiuose.
Klasikinis stilius

Niekada iš mados neišeinanti klasika yra bene saugiausias variantas, jei norite visada stilingo interjero, nemėgstate remonto ir pokyčių. Klasika populiari senamiesčio būstuose, senuose butuose ir namuose, o šiuolaikiniuose būstuose dažnai pasirenkamas modernios klasikos stilius.
Klasikiniame būste dominuoja masyvūs mediniai baldai, prabangūs gobelenai, tiksli simetrija, senovę primenantys elementai, pavyzdžiui, įmantrios baldų rankenėlės ar užuolaidų karnizai. Modernios klasikos stilius yra lengvesnis, spalvos šviesios. Čia vyrauja elegantiškas paprastumas, balansuojama tarp masyvumo ir lengvumo, tradicinius elementus papildo šiuolaikiškos detalės ir funkcionalumas.
Urbanistinis / industrinis stilius

Miesto ir pramoninių erdvių įkvėptas interjero stilius – puikus modernaus miesto būsto pavyzdys. Labai dažnai pasirenkamas loftams ar butams aukštomis lubomis, įrengtiems išskirtiniuose pastatuose. Urbanistiniam stiliui būdingos didelės atviros erdvės, betono akcentai, metalo detalės ir kitos neapdirbtos medžiagos. Dizainas labai paprastas, tačiau atrodo išskirtinai, nes dažnai tokiose erdvėse akcentu tampa elementai, kurie įprastuose būstuose yra paslepiami, pavyzdžiui, vamzdžiai ar senų plytų siena.
Bohemiškas stilius

Visiškai dominuojantis tarp menininkų, paprastai pasirenkamas senamiesčio, Užupio rajono būstams. Tokiame interjere daug spalvų, tekstilės, ilgus metus skaičiuojančių baldų bei rankų darbo interjero detalių, pavyzdžiui, megztų pagalvėlių užvalkalų, molinių indų, mekrame, pintų akcentų, kailinių kilimėlių, minkštutėlių pledų. Visa tai labai sustiprina jaukumo įspūdį. Bohemiškas interjeras paprastai gausiai papildomas žaliuojančiais augalais. Taip pat jame nestokojama išskirtinių, vienetinių akcentų, pavyzdžiui, kolekcinių daiktų, suvenyrų iš kelionių, vintažinių aksesuarų, kurie namams suteikia savitumo.
Vilnietiško stiliaus namai nėra apibrėžti ir įsprausti į rėmus – jų stilius kinta, priklausomai nuo gyvenimo tempo, gyventojų vertybių ir stiliaus pojūčio. Tačiau dabar vyrauja tendencija, kad vilniečiai savo interjerus kuria atsižvelgdami ne tik į grožį, bet ir patogumą, funkcionalumą, pritaiko prie savo gyvenimo ritmo. Nemažai dėmesio skiriama namų savitumui ir jaukumui.