Naujienos

„Vilniaus vandenys“ į nuotekų tinklo Žvėryne modernizavimą investuos beveik 2 mln. eur

Per ateinančius metus bendrovė „Vilniaus vandenys“ planuoja pakeisti nuotekų linijos atkarpą Žvėryno rajone. Projektui numatyta skirti 1,95 mln. EUR bendrovės lėšų.

„Šia linija nuotekos iš Antakalnio, senamiesčio, Šnipiškių, Baltupių ir Žirmūnų keliauja į Vilniaus nuotekų valyklą prie Gariūnų. Tai viena svarbiausių ir labiausiai apkrautų tinklo arterijų, todėl labai svarbu užtikrinti jos patikimumą ir saugumą“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“  Investicijų ir plėtros departamento direktorius Tadas Kazlauskas.

Anot  jo, sprendimas modernizuoti minimą nuotekų tinklo atkarpą priimtas dėl to, kad ši yra nepakankamai patikima. Be to, dėl smarkėjančių liūčių nuotekų infrastruktūra turi būti parengta didesniam spaudimui.

 

Per Žvėryno rajoną einanti linija bus rekonstruojama betranšėjiniu metodu, rekonstrukcijos metu į esamą plieninį 90 cm skersmens vamzdį bus įtrauktas polietileninis 70 cm. vamzdis. Pasak, T. Kazlausko tai pažangi, tačiau jau patikrinta technologija, kuri pasižymės ilgaamžiškumu ir atsparumu įtrūkimams.

Šiuo metu  „Vilniaus vandenys“ vykdo viešąjį pirkimą, kurio metu bus pasirinktas tinkamiausias darbų rangovas, o pasirašyti sutartį ir atlikti projekto darbus planuojama per ateinančius metus.

Bendrovės duomenimis, šia linija per parą vidutiniškai prateka 36 700 kub. m. nuotekų. Vamzdynas buvo nutiestas 1975 m., 2004 m. jo dalis buvo rekonstruota. Šiuo metu ketinama modernizuoti 1,66 km ilgio atkarpą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Borisas
Borisas
3 metus

kai skersmuo sumažėja nuo 90cm iki 70cm, apskritimo plotas sumažėja beveik 2 kartus. Pralaidumas irgi gausis ~2x mažesnis?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button