Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė vieną reikšmingiausių investicinių projektų – įrengė modernų tinklo valdymo pultą. Šis dispečerinio valdymo pultas bendrovei suteiks daugiau galimybių užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą šilumos ir karšto vandens tiekimą klientams. VŠT žiniomis, iki šiol tokių tinklo valdymo galimybių neturi nei viena kita Lietuvoje veikianti centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė. Projektas įgyvendinimas truko apie 3 mėnesius, bendra investicijų suma siekia beveik 800 tūkst. eurų.

VŠT Perdavimo tinklo departamento direktoriaus Algimanto Sadausko teigimu, įgyvendinus šį projektą įmonė gali didžiuotis moderniausiu šilumos tiekimo tinklų valdymo pultu ne tik Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, bet galbūt net ir Vidurio Europoje.

„Šio projekto naudą pajus ne tik darbuotojai ir įmonė, bet ir mūsų klientai. Modernaus tinklo valdymo pulto galimybės leidžia greičiau ir tiksliau nustatyti tinklo parametrų nukrypimus, o tai lemia ir trumpesnę gedimų pašalinimo trukmę. Dabar turime daugiau galimybių užtikrinti nepertraukiamą šilumos ir karšto vandens tiekimą mūsų klientams“, – sako A. Sadauskas.

Pernai, besibaigiant patalpų prie trečiosios elektrinės (Jočionių g.) nuomos sutarties terminui, VŠT pradėjo ne vieną mėnesį trukusį pasirengimą veiklos perkėlimui į kitas lokacijas. Vienas svarbiausių suplanuotų projektų buvo šilumos tiekimo tinklų dispečerinio valdymo pulto (DVP) ir Tinklo valdymo skyriaus (TVS) perkėlimas į antrosios elektrinės (E-2) teritoriją.

A. Sadauskas teigimu, pagrindinė TVS funkcija – stebėti šilumos tiekimo proceso parametrus ir užtikrinti patikimą šilumos ir karšto vandens tiekimą vartotojams. TVS darbuotojai yra pirmieji, kurie pastebi termofikacinio vandens tiekimo ir kitus sutrikimus, tinklo valdymo pultas (DVP) yra pagrindinis jų darbo įrankis ir priemonė. Todėl vien pulto perkėlimas iš vienų patalpų į kitas buvo išties didelis iššūkis, nes jo metu turėjo būti užtikrintas nepertraukiamas TVS darbas.

Pasak VŠT Perdavimo tinklo dep. direktoriaus, kartu su dispečerinio valdymo pulto perkėlimu buvo priimtas sprendimas suefektyvinti jo valdymą, skaitmenizuoti operatyvinę schemą tam, kad darbuotojai turėtų platesnes valdymo galimybes, kad būtų patobulintas duomenų keitimasis su kitomis sistemomis ir būtų matomas didesnis tinklo parametrų skaičius realiu laiku vaizdo sienoje indikuojant nukrypimus nuo užduotų parametrų.

„Ankstesniame dispečerinio valdymo pulte turėjome 9 ekranų vaizdo sieną ir ant stendo atvaizduotą operatyvinę schemą. Dabar, įrengus modernų valdymo pultą, visą reikalingą informaciją galime matyti vaizdo sienoje, kurioje yra integruotas 21 monitorius. Esamą situaciją mūsų darbuotojai stebi ne tik šioje sienoje. Rekonstruotose patalpose yra įrengtos darbo vietos su 11 monitorių, teikiančių detalesnę darbui reikalingą informaciją“, – reikšmingus pokyčius vardija A. Sadauskas.

Naujo DVP įrengimui pasirinktos patalpos antrosios elektrinės teritorijoje kažkada buvo naudojamos kaip valgykla, po to (iki 2008 m.) čia veikė senoji šilumos tinklų dispečerinė. Įvertinus šių patalpų, kuriose turėjo būti įrengtas modernus valdymo pultas, inžinerinių sistemų būklę, paaiškėjo, kad ji neatitinka darbuotojams tinkamų higienos reikalavimų, o buvusios ryšių komunikacijos neleidžia užtikrinti patikimo modernizuotos sistemos veikimo. Todėl į DVP įrengimo projektą buvo įtraukti ir kiti darbai: naujas patalpų išdėstymas, jų pritaikymas bei remontas.

Rekonstrukcijų metu buvo atnaujintos arba naujai įrengtos šildymo, vandentiekio, nuotekų, vėdinimo, kondicionavimo, apšvietimo sistemos, pakeista elektros instaliacija, įrengtas duomenų centras“, – apie atliktus darbus pasakoja Laura Kovarskytė, VŠT Projektų valdymo skyriaus vadovė.

Jos teigimu, patalpų statybų ir rekonstrukcijų dalis projekte kainavo beveik 550 tūkst. eurų, o vaizdo sienos ir ryšių įrengimas  – apie 250 tūkst. eurų.

Pasak L. Kovarskytės, investicijos į naują tinklo valdymo pultą yra neabejotinai naudingos bendrovei, nes toks pultas leidžia taupyti lėšas. Ankščiau minimalūs pakeitimai operatyvinėje schemoje reikalaudavo nemažų investicijų, o įrengus naują skaitmenizuotą schemą, šiuos pakeitimus ir naujų funkcionalumų įdiegimą VŠT galės atlikti savo jėgomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist