Ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Myliu mišką“ kviečia Vilniaus mokyklų bendruomenes balandžio mėnesio antroje pusėje sodinti „Mokyklų mišką“ – 700-ojo gimtadienio dovaną Vilniui. Projekto tikslas – sukurti mišką, kurį pasodins Vilniaus moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai.

„Projektas skatina vaikus komandiškai prisidėti prie miško įveisimo ir suprasti, kaip prie klimato kaitos mažinimo galime prisidėti kiekvienas“ – apie projektą pasakoja VšĮ „Myliu mišką“ atstovė Skaistė Paišytė.

Sodins vaikai ir jų šeimos

„Mokyklų miškas“ bus pasodintas Vilniaus mieste, mokiniai bei mokytojai ir po miškasodžio galės jame lankytis bei mokytis apie gamtą ir jos ekosistemas. Vilniaus savivaldybė šiam miškui skyrė beveik 4 ha plotą.

„Miškasodis yra puiki proga supažindinti vaikus su miškų ir miškininkystės principais. Vaikai mišką sodinti galės kartu su klasės draugais ar šeimos nariais. Ši vieta taip pat bus puiki vieta organizuoti mokomąsias veiklas“, – pasakoja S. Paišytė.

Mokyklos, dalyvaujančios akcijoje, siekia pasodinti po 700 medelių – tiek, kiek Vilniui metų. Šiuo metu prie akcijos prisijungė jau 19 Vilniaus mokyklų. Pirmosios surinkusios visus 700 medelių yra pradinė mokykla „Žiniukas“ ir progimnazija „Magis“. Prie akcijos prisideda ir verslininkai. Pavyzdžiui, Mantas Bukauskas, atstovaujantis Gl.Tangegaard įmonę Danijoje, net 200 medelių skyrė Vilniaus Jono Ivaškevičiaus jaunimo mokyklai.

Skatina prisijungti originaliais būdais

Skirtingos mokyklos savo bendruomenes buria įviriais originaliais būdais. Pavyzdžiui, Salomėjos Nėries gimnazijos foje yra įkurtas mini miškas su natūraliais eglučių sodinukais ir kerpėmis. Jis primena vaikams, koks svarbus mums yra miškas.

„Mūsų mokykla prisijungė prie iniciatyvos, nes ji siekia gerovės, tvirtesnio ryšio tarp žmogaus ir gamtos. Gamta – tai gyvybės šaltinis, žmogaus ramybė, kurioje galime jaustis drąsūs, kupini idėjų. Tuo tiki ir Salomėjos Nėries gimnazijos bendruomenė.“ – teigia prie iniciatyvos prisijungusios Salomėjos Nėries gimnazistė Agnė.

Projekto koordinatoriai tikisi, kad „Mokyklų miškas“ – dovana Vilniui – bus puikus pavyzdys ir kitoms Lietuvos mokykloms prisidėti prie žalesnės ir miškingesnės Lietuvos.

„Tikime, kad ateityje jis taps žaliojo miesto ir moksleivių atsakomybės už savo aplinką simboliu. Šis miškasodis ne tik suteiks moksleiviams puikią pamoką ir nepamirštamą patirtį, bet ir paliks vertingą paveldą ateities kartoms. Esame sužavėti, kokio pasisekimo sulaukė ši pirmą kartą organizuojama akcija. Tikime, kad netolimoje ateityje „Mokyklų miškai“ bus pasodinti ir kituose Lietuvos miestuose“ – apie projektą pasakoja marketingo vadovė Rūta Gjerde.

Mokyklos, norinčios prisidėti prie šios akcijos, gali susisiekti su VšĮ „Myliu mišką“ organizacija el.paštu [email protected].

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.