Lietuviška vasara neatsiejama nuo įvairiausių įkyrių, dažnai ir į namus besiveržiančių vabzdžių: uodų, širšių, musių, drugių ar skruzdžių. Keičiantis klimatui, įvairūs vabzdžiai prabunda vis anksčiau – su jais tenka kovoti ne tik vasarą, bet ir ankstyvą pavasarį – dar balandžio mėnesį. Nors aktyviausias jų laikotarpis – karšti vasaros mėnesiai, pastaruoju metu kovoti su jais gali tekti ir iki pat spalio pabaigos. Tad vabzdžių sezonui kartais trunkant ir ilgiau nei pusmetį, tenka gerokai pasukti galvą, kaip apsaugoti savo namus ir sveikatą. O kokios priemonės – efektyviausios?
Vabzdžiai namuose – pavojus sveikatai

Vieni dažniausiai į namus vasarą besiveržiančių vabzdžių – musės, kurios mėgsta nutūpti ant įvairių paviršių ar net maisto. Nors gali atrodyti, kad musės – visai nekaltos, o didžiausias jų „nusikaltimas“ – zirzimas, iš tiesų jos yra ligų nešiotojos ir gali ant paviršų, maisto pernešti įvairiausius nešvarumus. Musės gali sukelti net žarnyno ligas ar akių infekcijas.
Į namus šiltomis dienomis, ypač vakarais, kai įsijungiame šviesą, labai mėgsta įlįsti ir naktiniai drugiai. Nors jie didelės grėsmės sveikatai nekelia, patys galite nepastebėti, kaip netrukus namuose skraidys ne vienas drugys, mat jų patelės vienu kartu gali padėti didelį kiekį kiaušinių.
Bene pavojingiausios namų viešnios šiltuoju sezonu – širšės. Jas traukia ir namuose gaminamas maistas, ir gėrimai, kuriais atsigaiviname karštą vasaros dieną, ir kiti malonūs kvapai. Širšės, skirtingai nei bitės, gali žmogui įgelti ne vieną kartą. Jų viešnagė jūsų namuose gali baigtis įvairiais sveikatos sutrikimais – ypač, jei kuris nors šeimos narys yra alergiškas jų įkandimams.
Žinoma, kokia vasara be uodų. Tikriausiai ne kartą esate pabudę po saldaus nakties miego ir supratę, kad niežti ne vieną kūno vietą. Dėl to kalti uodai, kurie vakare ar naktį įsmuko per atvirą langą. Nors Lietuvoje nėra uodų, kurie perneštų sveikatai itin pavojingas ligas, jų įkandimai gali sukelti rimtas alergines reakcijas. Uodų įkandimams itin jautrūs yra mažiausi namų gyventojai – vaikai.
Beje, nepamirškite, kad į namus gali atkeliauti ir skruzdelės – ypač, jei gyvenate nuosavame name. Į jūsų privačią erdvę skruzdelės gali atkeliauti ieškodamos maisto – ypač, jei ant spintelių nuolat paliekate ką nors skanaus. Nesiimant įvairių apsaugos priemonių, namuose gali tekti nuolat kovoti su dideliu skruzdėlių kiekiu, o maistą, prie kurio jos prisiliečia – mesti į šiukšliadėžę.
Padės keletas prevencijos priemonių

Norint išvengti nelauktų svečių, vertėtų imtis keletos paprastų prevencinių priemonių. Viena jų – tvarka ir švara. Įvairūs vabzdžiai – musės, širšės ar skruzdės – namuose apsilankys rečiau, jei reguliariai juos tvarkysite, susiurbsite trupinius, nuolat išnešite šiukšles.
Taip pat venkite palikti maistą ant spintelių, stalų. Taip vabzdžių nevilios gardūs nuo maisto sklindantys kvapai. Jeigu maistą, vis dėlto, paliekate ant įvairių paviršių, būtinai jį sudėkite į sandarius indus, į kuriuos vabzdžiai patekti negalės.
Įvairius vabzdžius atbaidyti padeda ir kai kurie augalai. Galite namuose pasisodinti, pavyzdžiui, levandų – šis kvapas vabzdžiams simbolizuoja, kad jiems čia ne vieta. Taip pat galite naudoti vabzdžiams nepatinkančius eterinius aliejus namams kvėpinti. Juos atbaido pipirmėčių, eukalipto, citrinžolės, cinamono, gvazdikėlių kvapai. Tereikia į stiklinę vandens ar kvapų difuzorių įlašinti keletą lašų eterinio aliejaus. Talpą reikėtų pastatyti netoli įėjimo ar lango.
Tinkamai namų apsaugai – ilgalaikis sprendimas

Vis dėlto, tokios priemonės tėra prevencija – norint visiškai apsaugoti savo namus nuo uodų, musių, širšių ir kitų nelauktų svečių, reikėtų savo namus apsaugoti efektyviausiu, ilgalaikiu sprendimu – langų tinkleliais.
Tinkleliai nuo vabzdžių leidžia plačiai atverti langus, nuolat mėgautis grynu oru namuose. O kartu – nesukti galvos, kad į namus įskris vabzdžiai, galintys įgelti kuriam nors šeimos nariui ar užkrėsti įvairius namų paviršius.
123zaliuzes.lt siūlo įvairiausius sprendimus langams: tinklelius-rėmelius, tinklelius-roletus ir tinklelius-duris. Pirmąjį variantą dažniausiai renkasi tie, kurie ieško ilgalaikio, pastovaus sprendimo. Tiesa, šis sprendimas kartu yra ir labai lankstus, mat, prireikus, tinklelius galima bet kada nuimti.
Tinkleliai-roletai puikiai tinka ieškantiems lankstesnio ir stilingo sprendimo – dėl savo dizaino jie yra beveik nepastebimi. Tinklelius galima bet kada pakelti ir nuleisti, kai jų nereikia. Šie tinkleliai gali būti pritaikyti prie bet kokio dydžio ir tipo langų, tad tikrai rasite sau tinkamiausią sprendimą.
Nepamirškite, kad vabzdžiai patenka ne tik per atvirus langus, bet ir duris – ypač terasos ar balkono. Jas vasaros metu tikrai dažnai paliekame atviras, tad svarbu tinkamai nuo vabzdžių apsaugoti ir jas. Sumontavę šiuos tinklelius, galėsite nebegalvoti apie šiuos nekviestus namų svečius ir, palikę atviras duris, džiaugtis vasariška gaiva. Tokie tinkleliai durims tikrai negadina ir namų interjero, mat yra subtilaus dizaino – nepastebimi ir priderinami prie bet kokio dizaino.
Susimontuoti visus šiuos tinklelius galėsite patys – tereikia tinkamai, vadovaujantis 123zaliuzes.lt gairėmis išsimatuoti langus ir juos užsisakyti. Gavę tinklelius juos paprastai ir lengvai galėsite susimontuoti patys – tereiks perskaityti langų sprendimų ekspertų paruoštą instrukciją. Įmonė tinklelius pagamins vos per keletą dienų. O galimybė tinklelius susimontuoti patiems leidžia ramybe namuose mėgautis bene iškart po jų pagaminimo.