Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje. Nereikia pavydėti – reikia tokia galimybe pasinaudoti. Tą padaryti teliko kelios savaitės – iki rugpjūčio 31 d.

„Vokietijos valdžios sprendimas sukurti tokią „pagalvę“ kovojant su infliacija – puikios žinios ir vokiečiams, ir turistams, ir net aplinkai. Milijonai žmonių galėjo aplankyti vietas, į kurias paprastai nebūtų važiavę, vokiečiai užfiksavo eismo spūsčių sumažėjimą, o gerokai sumažinta traukinių bilietų kaina prisidėjo ir prie infliacijos suvaldymo“, – sako keltų operatoriaus „DFDS Seaways“ rinkodarinių kampanijų vadovė Neringa Sinkevičienė.

Ji pastebi, kad Vokietijai šiemet atsidūrus vasaros kelionių chaoso oro uostuose epicentre, o kelionėms automobiliu brangtelėjus dėl degalų kainų, žmonės vis aktyviau domisi alternatyviais būdais keliauti.

„Iššūkiai tikrai nemažina žmonių noro pažinti svečias šalis, tik gal kiek koreguoja būdus, kaip tą padaryti – prisimenamas ir dviratis, ir viešasis transportas. Suabejoję savo laiko ir fizinių galimybių ištekliais, dažniausiai tokioms kelionėms žmonės renkasi kaimynines šalis. Tačiau pagudravus, pavyzdžiui, iki Kylio uosto nuplaukus keltu, tuomet dviračiu ir viešuoju transportu galima išnarstyti net ir Vokietiją. O bilietas dviračiui keltu – vos 15 Eur, tad patogu vykti ir su savo dvirate priemone bei pataupyti“, – sako N. Sinkevičienė.

Ką reikia žinoti apie 9 Eur bilietą?

Vos už 9 eurus kiekvienas, įsigijęs šį bilietą, likusią vasarą gali keliauti tiek kartų, kiek nori, beveik visomis viešojo transporto rūšimis visoje Vokietijoje. Tai apima autobusus, U-Bahn, S-Bahn, tramvajus ir vietinius bei regioninius traukinius. Taip pat įtraukti ir tam tikri keltų reisai Berlyne bei Hamburge.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad bilietas negalioja važiuojant pirmąja klase, taip pat tolimojo susisiekimo autobusais ir traukiniais (EC, IC, greitaisiais ICE). Tiesa, vienam maršrutui padaryta išimtis: su 9 eurų bilietu galima vykti važiuoti tarp Brėmeno ir Norddeich-Mole stoties“, – pažymi N. Sinkevičienė.

Bilietas yra skirtas tik vienam žmogui – perduoti jo kitam asmeniui negalima. Vaikams iki 6 metų amžiaus jo nereikia, mat Vokietijoje jie traukiniais važinėja nemokamai. Jau sulaukusiems 6-erių, reikės ir bilieto.

Patogu tai, kad bilietą galite įsigyti bet kur Vokietijoje, ir jis galios visoje šalyje. Pavyzdžiui, jeigu jį nusipirksite Kylio mieste, nuvykę į Berlyną taip pat galėsite nemokamai naudotis numatytu transportu.

Bilietus paprasta įsigyti bilietų kasose, „Deutsche Bahn“ bei kitų viešojo transporto įmonių interneto svetainėse. Yra išleista ir speciali išmaniųjų telefonų programėlė, skirta šiems lengvatiniams bilietams Vokietijoje nusipirkti.

„Šis bilietas skirtas vietiniams maršrutams, bet tai nereiškia, kad jie visi yra trumpi. Pavyzdžiui, ilgiausia iš galimų kelionių be persėdimo – iš netoli Kylio esančio Rostoko į Elsterverdą, kuris įsikūręs jau netoli Drezdeno. Visgi šio pasiūlymo žavesys yra tai, kad galite persėdinėti iš vieno traukinio į kitą kiek tik norite kartų, tad nors ir lėčiau nei greitaisiais traukiniais, jūs galite ištyrinėti visą Vokietiją nuo Šiaurės jūros iki Alpių“, – sako N. Sinkevičienė.

Ir net ne tik Vokietiją! Nors bilietas daugiausia taikomas vietiniam susisiekimui, tačiau yra ir išimčių: su juo galima važiuoti Bavarijos regioniniu traukiniu (BRB) į netoliese esantį Zalcburgą ir Kufšteiną Austrijoje, taip pat yra galimybių pasiekti Šveicariją, Lenkiją, Nyderlandus, Belgiją.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist