Užsienis

Kaliningrado srityje rusai imitavo branduolinį puolimą

Rusija trečiadienį pranešė, kad jos pajėgos treniravosi leisti branduolinius užtaisus galinčias nešti balistines raketas vakarinėje Kaliningrado srityje, tęsiantis Maskvos karinei kampanijai Ukrainoje.

Šis pranešimas buvo paskelbtas Maskvos karinių veiksmų prieš provakarietišką kaimynę 70-ąją dieną. Per šį karą jau žuvo tūkstančiai žmonių ir daugiau kaip 13 mln. gyventojų buvo priversti palikti savo namus, vystantis didžiausiai pabėgėlių krizei Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo.

Vasario pabaigoje pasiuntęs pajėgas į Ukrainą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ne kartą pažėrė menkai tepridengtų grasinimų, kad jo šalis yra pasiruošusi panaudoti taktinius branduolinius ginklus.

 

Per trečiadienį vykusias pratybas Rusijos eksklave, esančiame tarp Lenkijos ir Lietuvos, buvo imituojami balistinių raketų „elektroniniai paleidimai“ iš mobiliųjų kompleksų „Iskander“, sakoma Gynybos ministerijos pranešime.

Rusijos pajėgos treniravosi suduoti pavienių smūgių arba leisti raketų salves į taikinius, imituojančius sąlyginio priešo raketų leidimo įrenginius, aerodromus, apsaugotą infrastruktūrą, karinę techniką ir vadavietes, sakoma pranešime.

Atlikę „elektroninius paleidimus“ kariai treniravosi skubiai pakeisti pozicijas, kad išvengtų „galimo atsakomojo smūgio“, nurodė Gynybos ministerija.

 

Koviniai daliniai taip papt treniravosi veikti „radiacinio ir cheminio užterštumo sąlygomis“.

Pratybose dalyvavo daugiau kaip 100 karių.

Rusija paskelbė savo branduolinių pajėgų padidintą parengtį, V. Putinui vasario 24-ąją pradėjus įsiveržimą į Ukrainą.

 

Kremliaus vadovas grasino „žaibišku“ atsaku, jeigu Vakarų šalys tiesiogiai įsikištų į konfliktą Ukrainoje.

Pasak apžvalgininkų, Rusijos valstybinė televizija stengiasi nuteikti šalies visuomenę, kad branduolinių ginklų panaudojimas taptų jai priimtinesnis.

„Jau dvi savaites iš savo televizorių ekranų girdime, kad reiktų atidaryti branduolinių [raketų] šachtas“, – antradienį sakė Nobelio taikos premiją pelnęs Rusijos žurnalistas Dmitrijus Muratovas, laikraščio „Novaja gazeta“ vyriausiasis redaktorius.

 

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Back to top button