Žagarės vyšnių festivalis šį savaitgalį žagariečius ir svečius kviečia paminėti miesto įkūrimo 820 metų sukaktį, susiburti ir pajusti Vyšnių festivalio dvasią.

Keturioliktajame Žagarės vyšnių festivalyje koncertuos grupė „Lemon Joy“, M.A.M.A apdovanojimų statulėlę pelniusi Monika Pundziūtė-Monique, geriausio metų atlikėjo titulą M.A.M.A. apdovanojimuose laimėjęs Daddy Was A Milkman, dainininkė ir dainų autorė GJan, Lietuvai atstovavusi „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė, elektroninės muzikos duetas „Beisoul & Einius“, Marijonas Mikutavičius, „Naktinės personos“ ir kiti.

Žagarės žirgyno hipodrome vyks įvairūs konkūrai, parke šurmuliuos Vyšnių turgus, futbolo turnyre varžysis vaikai, suaugę ir veteranai, ištvermingiausi ir sportiškiausi turės galimybę išmėginti save sprinto ar kroso varžybose.

Ypatingą vietą Vyšnių festivalio programoje užims sekmadienį vyksiantis „Volkswagen“ MTB dviračių maratonų taurės 2018 III etapas, kuriame startuos tiek darželinukai, tiek vyresni vaikai, tiek ir suaugusieji.

Festivalio kulminacija – publiką džiuginsiąs multimedijos reginys „Lietuvai – 100, Žagarei – 820“. Jis sujungs muziką, videoprojekcijas, lazerinių projektorių efektus, animaciją ekrane bei šventinius muzikinius fejerverkus.

Jau ne vienerius metus Žagarės vyšnių festivalis be kaliausių būtų ne festivalis, sako šventės organizatoriai. Kaliausės – neatsiejama šio renginio dalis ir tradicija. Festivalio metu išmoningai, originaliai padarytos kaliausės ne tik puošia miestą bei žagariečių sodybas, bet ir vietiniai ar miesto svečiai pavirsta „gyvomis kaliausėmis“.

2013 m. Vyšnių festivalis įėjo į istoriją, kai liepos 20 d. Žagarėje buvo pasiektas Lietuvos rekordas – daugiausia kaliausių – net 760 – buvo pastatyta, pakabinta ar kitaip išdėliota Žagarėje. Šiemet Žagarės vyšnių festivalio metu ir vėl bus siekiama rekordo, tačiau šį kartą jau ne Lietuvos, o pasaulio, kuris būtų įtrauktas net į Gineso rekordų knygą. Antrąją festivalio dieną, šeštadienį, 15 val. Žagarės dvaro parke šalia didžiosios festivalio scenos visi kviečiami persirengti „gyvosiomis kaliausėmis“ ir tapti Gineso rekordo dalyviais ir šios istorinės akimirkos liudininkais. Nuo 11 val. Žagarės miesto gatvėmis senoviniais automobiliais prariedės kaliausių ralis. Kad taptumėte tikra „gyvąja kaliause“, organizatoriai skelbia ir „aprangos kodą“: šiaudinės ar medžiaginės skrybėlės, šiaudai, kyšantys iš po skrybėlės, palaidinės ar marškiniai ilgomis rankovėmis, kelnės, papuoštos lopais ir iš jų kyšančiai šiaudais, kaukės, vaizduojančios kaliausę, ar „kaliausiškai“ išpieštas veidas.

Pasaulio Gineso rekordų vertinimo kriterijai labai griežti, todėl, persirengiant kaliausėmis, būtina paisyti nurodytos aprangos, kad siekiamas rekordas būtų įskaitytas, sako organizatoriai. Taigi, atvykstančių į Žagarės vyšnių festivalį jie prašo nepamiršti „kaliausinės aprangos“ ir ant lopų užsirašyti savo pravardes, nes visi rekordo dalyviai bus apdovanoti išskirtiniais Pasaulio Gineso rekordo dalyvio sertifikatais.

Žagarė ir žagariečiai nuo seno garsėja ir savo pravardėmis. Atviras ir laukiantis svečių Žagarės miestas kviečia visus tapti jo dalimi ir ant lopų užsirašyti savo pravardę.

Žagarė būtų ne Žagarė, jei nesugalvotų visokiausių keistenybių. 2015 m. Žagarės vyšnių festivalio šūkis buvo „Kalėdos vasarą“. Jau senai tapo įprasta, jog žagariečiai metus skaičiuoja nuo vieno festivalio iki kito, o per šventę turbūt gausiau nei per Kalėdas pas visus suvažiuoja draugai, giminės ir pažįstami. Jei jau Kalėdos Žagarėje du kartus per metus, tai 2018-aisiais ir kalėdinę eglę per festivalį Žagarės dvaro parke papuošti žadama. Siekiant Gineso rekordo, jo liudininku taps ir pats Kalėdų Senelis. Užfiksavus Gineso rekordą, „gyvosios kaliausės“ bus pakviestos sudalyvauti „Zaptės estafetėje“. Žaidimo tikslas – Žagarės mieste atrasti punktą pagal žemėlapį, pažymėti jo pavadinimą, užsiklijuoti lipduką ir laimėti prizą.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist