Naujienos

Už Vilniaus: atostogaujantys Palangoje pirmą kartą gali pasirinkti ir poilsį vilkiko kabinoje

Jau daugiau nei dešimtmetį vilkikų vairuotojams Europos sąjungos šalyse draudžiamas normalus kassavaitinis 45 valandų poilsis vilkikų kabinose – draudimas 2006-aisiais įformintas Europos parlamento ir Tarybos reglamentu. Pastaruosius ketverius metus daugelyje Vakarų Europos šalių kabinose besiilsintiems vairuotojams taikomos baudos, tačiau ir sąlygos transporto priemonėse atlikti poilsį tapo gerokai geresnės. Norėdami tai įrodyti, vežėjus vienijanti asociacija „Linava” ir „Renault Trucks Lietuva” atostogaujantiems Palangos kempinge suteikė galimybę nakvoti modernioje vilkiko kabinoje.

„Šia akcija norime atkreipti dėmesį į vairuotojams nenaudingą reguliavimą. Be priežiūros palikti krovinių ir vykti į viešbučius vairuotojai nenori – dažnai girdime istorijų apie nakčiai paliktus ir apvogtus vilkikus, ne visos draudimo kompanijos padengia be priežiūros paliktam vilkikui padarytą žalą. Todėl susidarė situacija, kad vairuotojai verčiami rinktis arba baudą, arba neramų miegą. Per pastaruosius dešimt metų pasikeitė ne tik vilkikai, bet ir stovėjimo aikštelės – dalyje jų jau įrengti poilsio kambariai, dušai, tualetai, yra bevielio interneto ryšys. Siekiame, kad vairuotojai galėtų patys nuspręsti kaip nori ilsėtis”, – teigė „Linavos” atstovas spaudai Andrius Petraitis.

Anot jo, vairuotojų poilsio problema pastaruoju metu tapo ypač opi. Vairuotojai yra verčiami miegoti viešbučiuose, tačiau tokių, kurie turėtų ir saugomą aikštelę vilkikui Europoje yra vienetai. Pavyzdžiui, Vokietijoje pritaikytų saugiam poilsiui viešbučių yra 12, Prancūzijoje – 9, Belgijoje – 2.

 

„Nuo to laiko, kai buvo priimtas draudimą žymintis reglamentas, daug kas pasikeitė. Šiandien transporto priemonių kokybė kur kas aukštesnė, technologijos – smarkiai pažengusios, todėl kabinoje galima efektyviai dirbti, o naktį – gerai išsimiegoti, kad naują darbo dieną vairuotojas pasitiktų pailsėjęs ir budrus. Vairuotojai kabinoje gali patogiai pailsėti ir pasigaminti valgyti, o klimato kontrolės sistema komfortišką temperatūrą palaiko viso poilsio metu”, – teigė „Renault Trucks Lietuva” rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus.

Jam pritarė ir nakvynę vilkiko kabinoje išbandžiusios poilsiautojos Dominyka ir Giedrė. Sulaukusios pasiūlymo nakvynę palapinėje iškeisti į vilkiką, jos nesudvejojo. Patogiai išsimiegojusios merginos teigė, kad vilkikas savo patogumu lenkia ir nemažai Palangoje siūlomų nakvynės vietų.

„Nesitikėjome, kad vilkike miegoti bus taip patogu. Kabina erdvi, gultai patogūs, o puikiai veikiantys kondicionierius ir šaldytuvas nuo karščių gelbėjo ne tik mus, bet ir mūsų gaiviuosius gėrimus. Galime drąsiai pasakyti, kad mieliau rinktumėmės vilkiko kabiną, o ne kambarį pas močiutę”,- įspūdžiais dalinosi Dominyka Kvaraciejūtė ir Giedrė Gudiškytė

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button