Naujienos

Už Vilniaus: Anykščiuose – derliaus šventė Obuolinės ir turizmo naktis

Rugsėjo 22 d. Anykščiai švęs didžiausią derliaus šventę Obuolines, o visus švęsti mėgstančius, akis paganyti norinčius ir Anykščiams prijaučiančiuskviečia į svečius.

Visądieną, prie viešbučio „Puntukas“ miestelėnų ir miesto svečių lauks mugė kurioje bus galimaparagauti ir įsigyti anykštėnų produkcijos. Miesto parke bus galima sužvejoti auksinę žuvelę, o mėgstantys palakstyti galės pamatyti Anykščių šilelį bėgant – vyks Laukinio trail varžybos Anykščių šilelyje.

Nuo ankstaus ryto, iki vėlaus vakaro Anykščiai kvies patirti, pamatyti bei atrasti nuostabų rudenį.

 

Didžiausia dėlionė iš obuolių

Per pirmąsias Obuolines vietos bendruomenės rengė darbų pabaigtuvių užstalę, per kitas virė obuolienę, vėliau dėliojo pyragų dėlionę, audė Aukštaitišką juostą, „sodinoobuolių sodą. Tai vienas per kitą įdomesni, kūrybiškesni ir originalesni sumanymai, kurie jau kelintą rudenį iš eilės įgyvendinami per tradicinę derliaus šventę – Obuolines.

Šiais metais Šventosios upės šlaite Anykščių rajono seniūnijų atstovai dėlios 7 metrų aukščio ir 20 metrų ilgio miesto vardo ANYKŠČIAI dėlionę išobuolių.

 

Organizatoriai tikisi, kad ypatingas šventės akcentas – miesto vardo dėlionė iš obuolių ir Rudens kompozicijų galerija – anykštėnus ir miesto svečius džiugins iki spalio pradžios.

Ypatingas skonių maršrutas

 

Ypatingas Obuolinėse bus skonių maršrutas, miesto kavinės kvies paragauti obuolių pyrago, obuolių sūrio, tada vėl pakartoti obuolių pyrago ir viską užgerti obuolių gėrimu. Anykštėnų mylimi „Coffee Hill“, „Nykščio Namai“, „Perino food & wine“, „Mandri Puodai“, „Paukštuko Pūgos” parduotuvė ruošia svečiams gardžius skanumynus.

Ruduo – tai metų laikas, kai prisirpę moliūgai virsta į skanias sriubas, o Anykštėnų „abaliai“ – į pačius įvairiausius gardumynus. 

Turizmo naktis nepaliks abejingų

 

Sutemus taip lengvai išvažiuoti irgi nepavyks, prie Šventosios bus pasitinkamas rudens lygiadienis, o mieste bus labai daug šviesų, kursuos šviečiantis traukinukas, sužibės šviesų instaliacijos, nušvis miesto fontanai, o dangų nušvies fejerverkai.

Kultūrą naktį patirsite pamatę šviesų instaliaciją rašytojos Br. Buivydaitės muziejuje, naktinių Anykščiųpanoramą iš Šv. Mato bažnyčios apžvalgos bokšto, arba užlipę į šviečiantį Medžių lajų tako bokštą ir išgirdę „kaip šakom šnibžda medžių kalba šventa“.

 

Dar dvejojate, ar verta atvykti? Nedvejokite, Anykščiai tikrai užburs obuolių kvapų ir nepamirštamais įspūdžiais.

Šaltinis: welovelithuania.com

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button