Vilnių išbando „fintech“ įmonė iš Londono „Monese“

Prasidėjo tris savaites truksiantis Vilniaus kaip patrauklios vietos darbui ir laisvalaikiui pažinimo maratonas „Workation Vilnius“ – čia kas savaitę įsikurs po vieną užsienio įmonę, laimėjusią Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ konkursą. Pirmoji jų – Didžiojoje Britanijoje įkurta finansinių technologijų įmonė „Monese“. Kitomis savaitėmis atvyks „British Airways“ ir „Siemens“ komandos.

Interneto banko paslaugas teikiantis „Monese“ yra vienas greičiausiai augančių „fintech“ startuolių Didžiojoje Britanijoje, sparčiai besiplečiančių ir į kitas Europos rinkas. „Monese“ klientų kiekis pernai patrigubėjo, kas mėnesį prie šio interneto banko prisijungia po daugiau kaip 100 tūkst. naujų klientų. Įmonė turi biurus Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, planuoja ir tolimesnę plėtrą.

„Londonas, kuriame veikia „Monese“, tradiciškai laikomas svarbiausiu „fintech“ centru, tačiau gerokai mažesnis Vilnius drąsiai meta jam iššūkį, viliodamas „fintech“ bendroves lankstumu, verslui palankia reguliacine aplinka ir aktyvia bendruomene. Per šią susitikimais intensyvią darbostogų savaitę „Monese“ galės palyginti, kuo skiriasi Londono ir Vilniaus „fintech“ ekosistemos ir kur slypi jų abiejų stiprybės“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. Pasak jos, „Monese“ atstovai labai smalsiai žvelgia į Lietuvą, darbo aplinką Vilniuje, specialistų pasiūlą.

Nuotr.: Go Vilnius

Į Vilnių šią savaitę atvyko 12 „Monese“ komandos narių. Jie įsikūrė ir dalį dienos užsiima įprastinėmis savo užduotimis neseniai duris pravėrusioje bendradarbystės erdvėje „UMA GO9“ Gedimino prospekte, kur jiems suteiktos aukščiausios kokybės sąlygos efektyviam darbui: visos biuro paslaugos, patogi miesto centro lokacija ir pažintis su kitais „UMA GO9“ nariais.

Likusia dienos dalimi rūpinasi programos organizatoriai „Go Vilnius“ – siekiama, kad vizito metu svečiai kuo įvairiapusiškiau pažintų miestą. Darbinėje viešnagės programoje – susitikimai su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi, bendradarbystės erdvės „UMA GO9“ nariais, Vilniuje veikiančiomis „fintech“ bendrovėmis ir net gausia Vilniaus „fintech“ bendruomene atvirame „Rockit“ renginyje.

Po darbo dienos „Monese“ susipažįsta su kita Vilniaus puse – leidžiasi į ekskursijas po miestą, lietuviško maisto degustacijas ir pramogas. Pavyzdžiui, šįryt „Workation“ laimėtojai leidosi į savo pačių labiausiai lauktą pramogą – skrydį oro balionu.

Nuotr.: Go Vilnius

„Sudarydami „Workation“ programą įmonėms, siekiame į ją sutalpinti kuo įvairiapusiškesnių patirčių, taip sukurdami išskirtinį įspūdį apie miestą“, – sako I. Romanovskienė.

Praėjusį mėnesį paskelbtame „Financial Times“ reitinge Vilnius atsidūrė tarp 10-ies miestų pasaulyje pagal investicijų pritraukimą į finansinių technologijų sektorių. Šiame sąraše ir tokie miestai kaip Londonas, Niujorkas, Dublinas. Vilnius vertinamas dėl „fintech“ įmonių koncentracijos – čia veikia daugiau kaip 40 vietinių ir tarptautinių „fintech“ įmonių, taip pat pastebimos miesto ir šalies institucijų pastangos kurti Vilnių kaip pagrindinį šalies finansinių technologijų centrą. Lietuvos sostinėje dirba apie 30 tūkst. jaunų IT talentų, nuolat siekiama pritraukti talentų iš užsienio.

„Workation Vilnius“ programą „Go Vilnius“ rengia antrus metus, jos tikslas – suteikti galimybę užsienio verslams savaitei atvykti į Vilnių ir išbandyti miesto privalumus derinant darbą ir atostogas. „Go Vilnius“ deleguotoms komandoms užtikrina jų darbui patogią infrastruktūrą bei pasirūpina pramogomis laisvu metu. Pasak I. Romanovskienės, programa svarbi tuo, kad Vilniuje apsilankančios įmonės tampa jo ambasadoriais ir gali kitiems rekomenduoti šį miestą, be to, vien viešinant programą apie Vilnių sužino daug įmonių įvairiausiose pasaulio šalyse.

Pernai „Workation Vilnius“ programoje dalyvavo D. Britanijos telekomunikacijų įmonė „BT Group“, kelionių planavimo platformą valdanti „Expedia“ bei danų startuolis „OrderYOYO“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist