Turizmas

Vienas didžiausių bunkerių Lietuvoje – miškuose netoli sostinės

Pastarojo laikotarpio kontekste Lietuvoje vis dažniau keliamas slėptuvių ir bunkerių klausimas. Vienas toks milžiniškas apleistas objektas stūkso pasislėpęs miškuose netoli sostinės.

Šaltojo karo metais čia buvo įkurtas atsarginis ryšių centras – uždaroje ir griežtai saugomoje teritorijoje pastatyti technikos garažai, administracinis pastatas. Objekto statybas sovietai baigė 1984 metais. Tai buvo ypač svarbus ryšių punktas, turėjęs karo atveju perimti Vilniaus pagrindinių strateginių taškų ryšių perdavimo funkcijas, o televizijos, radijo ir telefonų veikimas čia turėjo būti atstatytas vos per kelias minutes.

Na, o didžiausios teritorijos įdomybės slepiasi po žeme.

 

„Milžiniškų bunkerių bendras plotas siekia net 2500 kv. metrų – tai vienas didesnių požeminių statinių visoje Lietuvoje“, – pasakoja aktyviai po Lietuvą keliaujantis Mantas Brazdžionis, savo įdomiausiais atradimais besidalinantis Youtube platformoje.

Šis objektas mena ir dramatiškus istorinius įvykius – 1991 metų sausį sovietų desantininkai buvo įsiveržę ir į šį ryšių centrą. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, kurį laiką šią vietą administravo Lietuvos Telekomas, tačiau vėliau požeminis ryšių centras ištuštėjo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
manouomone

nuo emsi degalines i misko puse gal 1km tas savartynas randasi,nera ten i ka ziureti, ta teritorija uz 1,5mln parduota buvo ir nupirkta pagal visus planus ten dabar turi buti prasmati gyvenvete su baseinu namais

Vilnietė

O kur tas paslaptingas bunkeris yra? Netoli sostinės – tai kur?

Durnei

o video ziurejai?

Kazla

Ryšių centro bunkeris Nemenčinės apylinkėse

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button