Turizmas

Stebuklingos vietos visoje Lietuvoje: 55 vietos, kuriuose pildosi norai

Atsigerti iš stebuklingo šaltinio, kad kiti metai atneštų sveikatos, palikti akmenuką prie kelionių globėjo skulptūros ir pasvajoti apie ateities nuotykius arba norus pildančiam angelui sušnibždėti maldą. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ bei turizmo informacijos centrai siūlo visa tai padaryti tam, kad šventinis stebuklas atneštų geresnius metus ir grąžintų kelionių džiaugsmą. Jūsų norų išsipildymui – stebuklingų vietų visoje Lietuvoje žemėlapis.

„Kalėdinis laikotarpis pirmiausia yra vilties ir stebuklų metas. Šie metai išskirtiniai tik tuo, kad mūsų visų norai labai panašūs, o stebuklai – labai žemiški. Norime vėl apkabinti išsiilgtus draugus ir artimuosius, norime mėgautis laisve, keliauti ir patirti atradimus. Tad leiskite sau norėti ir išsakyti savo norus garsiai ir galbūt šios šventės atneš stebuklą“, – sako „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Suraskite magišką vietą, kuriai patikėsite savo norą. Tokių Lietuvoje – mažiausiai 55. Atraskite keletą jų, o pilno sąrašo ieškokite čia.

 
 • Prie Kelukio (keliautojų globėjo skulptūra Mitologiniame take Sirvėtos regioniniame parke Švenčionių r.) gimė tradicija atnešti akmenuką, tikint, kad tai padės kelionės metu. Žmonės neša savo akmenukus prie šio akmens ir svajoja apie būsimas keliones.
 • Deivė Laima. Prie Laimos, dar vadinamos Dalia, skulptūros šalia Liepų pavėsinės (Švenčionių r.) žmonės užsuka paprašyti deivės Laimos palaiminimo. Kadaise sunkiai susirgus Šventos dvaro šeimininkei Marijai Civinskienei, ji liepdavo samdiniams išnešti ją į Liepų pavėsinę, kur ištisomis dienomis gulėdavo po medžių laja ir taip sėmėsi sveikatos. Žmonės ir dabar ten atvažiuoja pabūti ir paprašyti sveikatos.
 • Žvejo batai. Gaudote gyvenimo žuvį? Įšokite į stebuklingus žvejo batus (Jaunimo g., Molėtai). Jų aule užrašyta: “Pasimatuok ir tu – gausi laimės su kaupu”.
 • Smardonės šaltinis. Perbridus Smardonės šaltinį Likėnuose (Biržų r.) specialiai pritaikytu ruožu su turėklais, tai suteiks daug sveikatos ir stiprybės.
 • Grafienės katės. Legenda byloja, kad Marijampolės miesto įkūrėja grafienė Pranciška Ščiukaitė-Butlerienė labai mylėjo ir globojo kates. Tad nenuostabu, kad senamiestyje atsirado su vandeniu žaidžiančios grafienės katės (Kęstučio g. 1, vidinis kiemas, Marijampolė). Kiemelis greitai tapo visų pamėgta vieta, o miestelėnai pastebėjo, kad sugalvojus norą ir paglosčius visas tris kates, jis tikrai išsipildo. Deja,  suvalkietiško charakterio katės finansinių pageidavimų nepildo. Nors pabandyti tikrai verta.
 • Dviratininkas. Ignalinos miesto aikštėje miesto svečius pasitinka skulptūra „Dviratininkas“. Norint, kad kelionė tikrai pasisektų, reikia jam duoti „penkis“.
 • Meškos nosis. Telšiuose yra meška, kuri pildo norus. R. Kvinto kurta skulptūra „Žemaitijos legendos“ vaizduoja meškiukus ir žemaitukus ant nugaros nešančią mešką — Žemaitijos motiną. Skulptūra primena vis dar liaudyje gyvas legendas apie meškas, padėjusias žemaičiams auginti ir auklėti vaikus. Čia, švelniai patrynus meškai nosį, galima tikėtis gerų norų išsipildymo.
 • Angelas. Kazlų Rūdoje esantis Plutiškių miestelis turi savo angelą, kuriam vietiniai gyventojai ir miesto svečiai patiki savo didžiausius norus. Tereikia tik nusinešti savo norą širdyje, pasimelsti prie angelo ir atiduoti norą Angelo valiai – vienaip ar kitaip, jie išsipildo. Angelas laiko rankose apglėbęs mažytį kūdikį ir taip tarsi saugo visų norus.
 • Kiškis. Rokiškio Kiškis laukia šalia bibliotekos Nepriklausomybės aikštėje. Tereikia prieiti, patrinti nosytę ir tyliai tyliai į ausį pašnibždėti norą. Ir lieka tik laukti.
 • Katinas džentelmeno veidu. Daugelį metų Klaipėdos senamiesčio traukos objektu buvo tapusi granitinė katino su džentelmeno veidu skulptūra (Kalvių g. 13). Du kartus po vandalų siautėjimo skulptūra buvo atstatyta, bet netrukus vėl dingo. 2006 m. vasarą, miesto gimtadienio proga, katinas vėl sugrįžo į savo vietą skvere Kalvių gatvėje. Katinas yra katinas – vaikšto, išeina ir grįžta kada nori. Anuomet “Senamiesčio katinas“ turėjo slaptų galių. Ar jų neprarado beklajodamas, netruksite įsitikinti patys – patrinkite jo uodegą ir užminkite norą.
 • Peliukas. Klaipėdos senamiestį (Kurpių ir Kepėjų g. sankirta) puošia ir garsina miniatiūrinė skulptūra iš bronzos ir akmens – “Stebuklingasis peliukas”. Skulptūrėlė apjuosta bronzine juosta su burtažodžiais: “Mintis paversk žodžiais – žodžiai taps stebuklais”. Autorių teigimu, peliukas stebuklingas ir išpildys gerus norus. Reikia tik juos pašnibždėti stebuklingajam peliukui į ausį.
 • Norų akmuo. Šalia Lopaičių piliakalnio (Rietavo r.) – Norų išsipildymo akmuo. Vieni žmonės tiki, kad ant jo būtinai reikia padėti akmenuką su noru, kiti, priešingai, mano, jog akmens dėti čia negalima, nes tas akmuo yra širdies formos ir jame yra daug širdies formos ženklų. Sakoma, kad geriausiai norai pildomi tada, kai ateini tuščiomis rankomis, švaria sąžine ir ilgai širdyje išnešiotu, subrandintu noru. Pridėjus delnus prie akmens, nuoširdžiai paprašius, norai greitu laiku bus išpildyti.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button