Šiandien Vilniaus miesto taryba pradėjo svarstyti vadinamąją turisto rinkliavą. Skaičiuojama, kad įvedus šią rinkliavą sostinės biudžetas nuo 2019 metų per metus turėtų pasipildytų apie 2 mln. eurų kasmet, o surinktos lėšos būtų skiriamos miesto tarptautiniam konkurencingumui didinti bei turizmo infrastruktūrai gerinti.

Tokia praktika jau yra taikoma daugelyje Europos ir penkiuose Lietuvos miestuose. Turisto rinkliava renkama Amsterdame, Berlyne, Romoje bei daugelyje kitų miestų 17-oje Europos valstybių. Kai kuriuose miestuose šis mokestis siekia iki 7 Eur. Lietuvoje šiuo metu rinkliava už nakvynę viešbučiuose renkama penkiuose Lietuvos miestuose: Druskininkuose (1 Eur), Palangoje (1 Eur), Birštone (1 Eur), Trakuose (1 Eur) ir Kaune (0,5 Eur; nuo 2019 m. – 1 Eur).

Vilniuje vieno euro dydžio rinkliavą siūloma įvesti nuo 2018 m. liepos 1 d. Atsižvelgiant į turistų skaičiaus Vilniaus mieste augimo dinamiką, jau 2019 m. per metus iš turistų rinkliavos į Vilniaus miesto biudžetą tikimasi papildomai surinkti apie 2,28 mln. Eur.  

Planuojama, kad iš turistų rinkliavos surinktos lėšos būtų panaudotos turizmo infrastruktūros plėtrai Vilniuje ir turistų pritraukimui į miestą. 

Pasak Vilnikaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, atsižvelgiant į augantį susidomėjimą Vilniaus miestu ir nuolat didėjantį verslo ir poilsio turistų skaičių, kyla poreikis aktyviai bei nuosekliai miesto tarptautinei rinkodarai turizmo srityje, kuri padėtų efektyviau plėsti skrydžių maršrutus ir gerinti Vilniaus miesto turizmo infrastruktūrą, tokiu būdu skatinant tarptautinį Vilniaus miesto konkurencingumą. 

„Tai būtų racionalus sprendimas, leisiantis miestui įgyvendinti projektus, stiprinančius miesto konkurencingumą regione, didinančius Vilniaus miesto patrauklumą ir gerinančius turizmo infrastruktūrą, taip pat ir naujų tiesioginių skrydžių į Vilnių atsiradimą“, – sako I. Romanovskienė. 

Pasak Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Evaldos Šiškauskienės, turisto rinkliavos sprendimui Vilnius jau pribrendo. Anot jos, miesto rinkodara ir turizmo skatinimas į Vilnių kaip pagrindinius valstybės vartus yra būtinas, o tarptautinė konkurencija yra labai įtempta.

„Šiuo metu biudžeto, skiriamo miesto rinkodarai ir komunikacijai užsienyje, nepakanka. Verslas puikiai supranta tokios rinkliavos naudą. Tai yra turbūt pirmas kartas per dešimt metų, kai verslas iš principo sutinka su rinkliavos įvedimu. Tačiau sutinka su sąlyga, kad bus suteiktas pakankamas pereinamasis laikotarpis, kad apgyvendinimo įstaigos spėtų prisitaikyti prie pokyčių, o surinktos lėšos būtų skiriamos miesto rinkodarai ir turizmo skatinimui“, – sakė E. Šiškauskienė.

Vilniaus miesto Tarybai pateiktas projektas „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Vilniaus miesto savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra“ parengtas atsižvelgiant į verslo atstovų pasiūlymus. 

Kas mokės „pagalvės mokestį“?

Savivaldybės tarybai pritarus, rinkliava būtų skaičiuojama nuo miesto svečių nakvynių skaičiaus. Nuo 2018 m. liepos siūlomas rinkliavos dydis asmeniui už suteiktą vieną nakvynę – 1 Eur. Pirmaisiais metais planuojama nuo rinkliavos atleisti turistų grupes, užsakančias ne mažiau kaip 10 kambarių, lengvatos taip pat numatomos ligoniams, vaikams iki 18 metų, neįgaliesiems ir tiems, kas ketina apsistoti Vilniuje  mėnesį ir ilgiau.

Vietinė rinkliava skaičiuojama nuo apgyvendinimo paslaugos gavėjams suteiktų nakvynių skaičiaus. Per šešis šių metų mėnesius Vilniaus apgyvendinimo įstaigose apsistojo beveik 0,5 mln. turistų, čia miesto svečiai praleido beveik 930 tūkst. naktų.  

Remiantis turistų skaičiaus Vilniuje augimo dinamika 2013-2016 m. ir Vilniuje praleistų naktų augimo tendencijomis, planuojama, kad 2019 metais galima tikėtis 1,27 mln. turistų ir 2,28 mln. praleistų naktų. Tikėtina, kad įvedant vieno euro per naktį turistų rinkliavą, 2019 metais bus surinkta apie 2,28 mln. Eurų.

Rinkliavos panaudojimo kryptys

Projektas numato ir rinkliavos panaudojimo kryptis. Rinkliavos panaudojimo planavimas vyks ateinantiems metams remiantis planuojamo surinkti mokesčio dydžio prognozėmis pagal siūlomas kryptis:

– miesto žinomumo didinimas;

– tarptautinis miesto pasiekiamumas (skrydžių vystymo programa);

– konferencijų turizmo skatinimas;

– turistinio Vilniaus patrauklumo didinimas (infrastruktūriniai sprendimai).  

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist