Šie metai bus rekordiniai turizmui, nors kiek anksčiau daugelis organizacijų prognozavo ekonomikos sulėtėjimą, turistų srautų sumažėjimą, LRT TELEVIZIJAI sako Turizmo departamento likvidacinės komisijos pirmininkė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. „Lietuva pranoko visas išankstines prognozes: per pirmuosius šių metų 9 mėnesius jau turėjome 2,5 mln. turistų, jų skaičius išaugo 11 proc.“, – teigia ji.

Pasak departamento atstovės, pastebėtina, kad augo tiek Lietuvos, tiek užsienio turistų srautai.

„Visgi didelė problema yra tai, kad mes neturime objektyvios turizmo statistikos, turime tik pavienius duomenis – tik tuos, kurie apsigyveno kolektyvinio apgyvendinimo įstaigose. Ta dalis turistų, kurie nuomojasi apartamentus, butus ir t. t. į skaičiavimus nepatenka, o šis sektorius labai auga, ypač didžiuosiuose miestuose. Tiesa, Finansų ministerija jau sprendžia šios problemos teisinį reglamentavimą“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Statistikos duomenimis, daugiausiai turistų į Lietuvą atvyksta iš Vokietijos. „Šie turistai Lietuvai yra ypač svarbūs, nes jie ne tik aplanko Vilnių, bet keliauja po visą šalį. Manau, kad ateityje šių turistų skaičius tik augs, kai atsiras tiesioginis skrydis Palanga–Dortmundas“, – svarsto pašnekovė.

I. Trakimaitės-Šeškuvienės teigimu, kitas vietas statistikoje užima mūsų kaimyninės šalys: Rusija, Latvija, Lenkija ir Baltarusija.

„Šis pirmasis statistikos penketukas nesikeičia jau dešimt metų, šalys tik pasikeičia vietomis. (…) Pastebėtina, kad Lietuva, ypač Vilnius, pastaraisiais metais tapo ir šalimi, kurią užsienio žiniasklaida rekomenduoja kaip Kalėdinių veiklų vietą – tiek kaip šventinės nuotaikos, tiek dovanų ieškojimo kryptį“, – supažindina ji.

Anot specialistės, pastebėtinas proveržis turistų iš JAV sraute, jiems Lietuva atrodo įdomi, saugi šalis, kurią verta aplankyti.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.