MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Turizmas

Šimtmečio metai – ypatingi turizmui: turistų skaičius didėja rekordiškai

Šie metai bus rekordiniai turizmui, nors kiek anksčiau daugelis organizacijų prognozavo ekonomikos sulėtėjimą, turistų srautų sumažėjimą, LRT TELEVIZIJAI sako Turizmo departamento likvidacinės komisijos pirmininkė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. „Lietuva pranoko visas išankstines prognozes: per pirmuosius šių metų 9 mėnesius jau turėjome 2,5 mln. turistų, jų skaičius išaugo 11 proc.“, – teigia ji.

Pasak departamento atstovės, pastebėtina, kad augo tiek Lietuvos, tiek užsienio turistų srautai.

„Visgi didelė problema yra tai, kad mes neturime objektyvios turizmo statistikos, turime tik pavienius duomenis – tik tuos, kurie apsigyveno kolektyvinio apgyvendinimo įstaigose. Ta dalis turistų, kurie nuomojasi apartamentus, butus ir t. t. į skaičiavimus nepatenka, o šis sektorius labai auga, ypač didžiuosiuose miestuose. Tiesa, Finansų ministerija jau sprendžia šios problemos teisinį reglamentavimą“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Statistikos duomenimis, daugiausiai turistų į Lietuvą atvyksta iš Vokietijos. „Šie turistai Lietuvai yra ypač svarbūs, nes jie ne tik aplanko Vilnių, bet keliauja po visą šalį. Manau, kad ateityje šių turistų skaičius tik augs, kai atsiras tiesioginis skrydis Palanga–Dortmundas“, – svarsto pašnekovė.

I. Trakimaitės-Šeškuvienės teigimu, kitas vietas statistikoje užima mūsų kaimyninės šalys: Rusija, Latvija, Lenkija ir Baltarusija.

„Šis pirmasis statistikos penketukas nesikeičia jau dešimt metų, šalys tik pasikeičia vietomis. (…) Pastebėtina, kad Lietuva, ypač Vilnius, pastaraisiais metais tapo ir šalimi, kurią užsienio žiniasklaida rekomenduoja kaip Kalėdinių veiklų vietą – tiek kaip šventinės nuotaikos, tiek dovanų ieškojimo kryptį“, – supažindina ji.

Anot specialistės, pastebėtinas proveržis turistų iš JAV sraute, jiems Lietuva atrodo įdomi, saugi šalis, kurią verta aplankyti.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

2
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
felixLinas Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Linas
Skaitytojas
Linas

Dabar viskas Lietuvoje skirta šimtmečiui. Kaip džiaugiuosi, kad tuoj nauji metai ir viskas baigsis. Dabar kiekviena net pati bukiausia proga yra pritraukiama šiai progai…ar paroda, ar prekė, ar dar koks šūdas. Bičiuliai kurie gyvena užsienyje manęs klausė, kodėl jūs švenčiate Lietuvos šimtmetį? juk jūsų valstybė turi daug ilgesnę istorija, ar tai ką turite prieš tai, jau yra ne Lietuva? žodžiu tikrai juokinga, čia kai nėra Lietuvoje kuo pasidžiaugti, nes valstybė ritasi tik žemyn, sukuriame metų šventė, kuriai ištaškomi milijonai visokiems abejotinos reikmės projektams. Totali gėda šitas šimtmetis.

felix
Skaitytojas
felix

Negi tau gaila, kad žmonės švenčia? Jei nenori, nešvęsk. Yra nepriklausomybės, valstybės atkūrimo šimtmečio, valstybės paminėjimo tūkstantmečio ir daug kitų švenčių.

Panašūs pranešimai

Vilnius pirmą kartą pateko į geriausių Europos skrydžių krypčių penketuką

Donatas Andrijauskas

„Go Vilnius” subūrė muziejų darbuotojus svetingo miesto kūrimui

Evaldas Činga

Vilnius – žemiausios kainos kelionių kryptis Europoje. Kaip reitingai formuoja miesto įvaizdį?

Evaldas Činga

Britai nusprendė, jog Vilnius – pigiausias miestas savaitgalio išvykai (15 pigiausių miestų)

Aidas Pelenis

Vilniaus žinomumo 5 šalyse tyrimui – 20 tūkst. eurų

BNS

Pagal viešbučių užimtumą pernai Kaunas pralenkė Vilnių

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika