Turizmas

Savaitgalį Lietuvos kaimas kviečia į „Atviras dienas kaime“

Šį savaitgalį pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ kvies Lietuvos gyventojus keliauti ir pramogauti kaime!  Lietuvoje duris lankytojams atvers ūkiai, sodybos, muziejai, dvarai, bendruomenių centrai ir kiti įdomūs, išskirtines pramogas parengę paslaugų teikėjai!

Antrus metus organizuojama pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad prasideda kaimo turizmo sezonas! Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) organizuojamame renginyje šiais metais dalyvauja beveik 80 įvairių paslaugų tiekėjų visoje Lietuvoje. Ši akcija skirta visiems, kurie nori praleisti savaitgalį kaime ir susipažinti su gyvenimo jame įdomybėmis. Kiekvienas duris atversiantis šeimininkas lankytojams pasiūlys išskirtinių pramogų, ekskursijų, degustacijų, edukacijų, paskaitų ir kitų nekasdienių veiklų.

Kuo šiais metais stebina akcijos „Atviros dienos kaime“ dalyviai?

 

Šį savaitgalį kaime bus galima pramogauti labai įvairiai – paglostyti ir pamaitinti naminius gyvūnėlius, skanauti išskirtinius patiekalus bei produktus, žvejoti, plaukti baidarėmis, dalyvauti edukacijose, lankyti muziejus, keliauti basakojų taku, išbandyti sveikatingumo procedūras, stebėti dinozaurus, dalyvauti aitvarų festivalyje, gaminti lėles, mokytis buriuoti, pasivaikščioti meteoritų lietaus parke, pasivažinėti traktoriumi ir dar daugiau! Svarbiausia, kad tai – išskirtinė proga aplankyti tiek daug kaime esančių objektų, nes tik šį savaitgalį akcijos dalyviai laukia svečių vienu metu. Tai yra unikali galimybė pasisvečiuoti pas ūkininkus, kurie didžiąją savo laiko dalį skiria produktų gaminimui ir jų pardavimui turgeliuose. Tačiau šį kartą jie lauks lankytojų namie ir mielai aprodys savo ūkius.

Kuo ypatinga akcija „Atviros dienos kaime“?

Ši akcija organizuojama antrus metus iš eilės. Lietuvos kaimo turizmo asociacija, bendradarbiaudama su Latvijos kaimo turizmo asociacija „Lauku celotajs“ subūrė 200 sodybų, ūkių, muziejų, dvarų, bendruomenių centrų ir kitų įdomių objektų bendram tikslui – skatinti žmones iš miestų vykti į kaimą, populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus bei pagamintus produktus. Šiais metais pažinti Latvijos kaimą galima buvo gegužės 4-6 dienomis, o Lietuvos ūkiai ir sodybos savo duris miestiečiams atvers šį savaitgalį (gegužės 11-13 d.). Taip sudaroma galimybė pasisvečiuoti ne tik gimtosios šalies kaimuose, bet ir pas kaimynus.

 

Patarimai ūkių ir sodybų lankytojams

Visus lankomus ūkius ir sodybas rasite http://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai. Čia pateikti išsamūs ūkių ir sodybų akcijos pasiūlymai, apsilankymo laikai, kontaktinė informacija, akcijos žemėlapio elektroninė versija. Akcijos žemėlapis padės suplanuoti kuo patogesnį maršrutą dienai ar net dviem po daugelį ūkių ir sodybų Lietuvoje.

Akcijoje dalyvauja ir daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kuriose po įspūdžių kupinos dienos, galėsite apsistoti nakvynei su ypatinga nuolaida.

 

Svarbu prieš vykstant į ūkį ar sodybą paskambinti šeimininkui ir pranešti apie atvykimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button