Turizmas

Puoselėjama idėja sukurti per tris valstybes besidriekiantį turistinį maršrutą

Ketvirtadienį ir penktadienį vykusiame Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo turizmo klausimais daro grupės pasitarime pastarosios šalies Sporto ir turizmo ministerijos Turizmo departamento direktorė Irina Voronovič kalbėjo apie galimybes sukurti naują patrauklų turizmo maršrutą, kuris nusidriektų per tris valstybes. Kol kas dar tik kuriama jo vizija. Turistai pirmiausiai galėtų atskristi į Vilnių, po to užsuktų į Trakus, Kauną, vėliau keliautų į Gardiną, Brestą ir baigtų kelionę Lenkijoje.

Pažymėtina, kad planuojamo maršruto teritorijoje yra daug Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos kultūros paveldo objektų, Belovežo nacionalinis parkas. I. Voronovič pabrėžė, kad Baltarusijos vyriausybė skiria vis daugiau dėmesio paveldo objektams atnaujinti ir turizmo infrastruktūrai kurti.

Pasitarime dalyvavęs Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas pasiūlė į maršrutą įtraukti ir atgimusį Raudondvario dvaro kompleksą, su kuriuo siejasi kelių šimtmečių Lietuvos istorija. Šio dvaro erdves svečiai galėjo apžiūrėti ekskursijos Kauno rajone metu.

 

Regiono patrauklumą didina tai, kad Kaunas ir Kauno rajonas taps Europos kultūros sostine 2022-aisiais.Stiprių kozirių turi ir baltarusiai. Baltarusijos sporto ir turizmo ministerijos Turizmo departamento Rinkodaros ir turizmo paslaugų kokybės skyriaus vadovė Liya Stoma įsitikinusi, kad didžiulis proveržis turizmo sektoriuje įvyks 2021 metais, kai Baltarusija kartu su Latvija organizuos Pasaulio ledo ritulio čempionatą. Tais metais Baltarusijos vyriausybė ketina suteikti bevizį režimą daugiau kaip 40-ties valstybių piliečiams.

Svečiai iš kaimyninės valstybės pasakojo, kad Baltarusijai supaprastinus įvažiavimą į Gardino sritį, į šalį plūstelėjo rekordiškai daug turistų, ypač aktyviai kaimynine šalimi domisi lietuviai.

Pasitarime dalyvavo ne tik politikai, vadybininkai, bet ir verslininkai, kaimo turizmo asociacijų vadovai. Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas kolegas baltarusius pakvietė į viešosios įstaigos „Kaunas 2022″ biurą Laisvės alėjoje. Konstatuota, kad visas Europos turizmo sektorius pastaruosius trejus metus labai stipriai plėtėsi. Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Lidija Bajarūnienė sakė, kad pernai 2,8 mln. gyventojų turinti Lietuva sulaukė daugiau kaip 4 mln. turistų. Ne mažiau įspūdingi ir keliaujančių lietuvių skaičiai.

 

ELTA primena, kad praėjusių metų lapkričio 10 d. įsigaliojo atnaujinta bevizio režimo tvarka: ankščiau kaip atskiros bevizio režimo zonos egzistavusios Bresto ir Gardino sritys sujungtos į vieną Bresto-Gardino teritoriją, o turistų viešnagės terminas pratęstas nuo 10 iki 15 dienų. Dar viena naujovė: į Minsko oro uostą atvykę turistai gali keliauti be vizų net 30 dienų, todėl nėra abejonių, kad šalis sulauks dar daugiau užsienio svečių.

Birutė Mačienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dzūkijos uoga
Dzūkijos uoga
1 metus

Maršrutas į Dzūkijos krašto kaimo turizmo sodybas padėtų pritraukti daugiau Baltarusijos poilsiautojų , kurie šiuo metu šiuo metu renkasi didžiuosius Lietuvos miestus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button