Turizmas

Pristatytas teminis gyvūnų ūkių žemėlapis Lietuvoje

Lietuviai vis dažniau keliauja savo šalyje – tą atskleidė Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu atliktas vietinio turizmo tyrimas. O kas skamba smagiau ir maloniau savame krašte nei pažintis su gyvūnais? Mėgautis gamtos ramybe ir pamiršti rūpesčius padės gausybė Lietuvoje egzistuojančių gyvūnų ūkių.

Ar norėtumėte aplankyti saloje karaliaujančius triušius, elnių SPA ar nešienaujamose pievose besiganančias karvutes, alpakas, danielius? Visa tai nėra scena iš filmo, tą galima aplankyti ir patirti Lietuvoje – pažadame, džiaugsmo netrūks nei mažiesiems, nei suaugusiems. Avių ūkyje galėsite prisėsti jurtoje iš avies kailio, pajodinėti mišku su žemaitukų veislės žirgu, alpakų ūkyje paragauti vietinių arbūzų, o apsilankymas arklių slėnyje padės suprasti, kad švelnumo terapija yra reikalinga ne tik žmogui. Įvairūs žvėrynėliai, ūkiai, žirgynai ir kitos vietos – itin mėgstamos po Lietuvą keliaujančių šeimų. Tereikia tik išsirinkti ir leistis į užburiantį nuotykį.

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra kartu su turizmo informacijos centrais skatina atsakingą elgesį su keturkojais ir kviečia atsigręžti į natūralioje aplinkoje laikomus gyvūnus. Naujai sudarytame gyvūnų ūkių žemėlapyje rasite sąrašą vietų, kur galite iš arčiau susipažinti su naminiais ar laukiniais gyvūnais bei sudalyvauti įvairiose edukacijose.

 

Kaip teigia Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos „GATO“ vadovė Brigita Kymantaitė, leidžiantis į pažintį su gyvūnais, svarbu nepamiršti, kad gyvūnai jokiu būdu neturi būti išnaudojami žmonių pramogai. „Jie turi turėti galimybę atsitraukti, pasislėpti nuo lankytojų dėmesio į sau saugią erdvę, o mes visi turime užtikrinti jų poreikius ir prioritetą teikti jų gerai savijautai. Laikas, praleistas gyvūnų apsuptyje gali būti labai malonus, teikiantis geras emocijas, tačiau reikia būti sąmoningiems ir taip pat leisti saugiai bei gerai jaustis patiems gyvūnams“, – teigia pašnekovė.

Visą „Keliauk Lietuvoje“ sudarytą gyvūnų ūkių sąrašą rasite čia. Dalinamės keletu idėjų jūsų nepamirštamai išvykai.

Elnių SPA (Širvintų r.) siūlo pamedituoti žiūrint į tauriuosius elnius arba dalyvauti jų maitinime, apžiūrėti ragų kolekciją. Elniai karaliauja ramybės oazėje miškų apsupty, greta Kernavės. Didelėje pievoje šalia elnyno galima pasistatyti palapinę, sudalyvauti ekskursijoje po sengirę.

 

Daugiau: https://deerspa.com/

„Ąžuolų vila“ (Kazlų Rūdos sav.) – jaukus ir mažas šeimos ūkis, jo šeimininkai į kaimą „pabėgo“ vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avių, ožkų, ponį, įvairių paukščių, būrį šunų. Sodyba tiesiog spinduliuoja jaukumu ir šiluma. Laukiami svečiai, kurie myli gyvūnus ir nori nevaržomai bendrauti su ūkio augintiniais, čia organizuojamos fotosesijos bei šventės.

Daugiau: https://www.facebook.com/azuoluvila

 

Urbonų rančoje „Žiogas“ (Joniškis) gyvena 8 žirgai ir poniukas Mauglis, 8 avytės, du Kamerūno ožiukai ir apie 30 triušiukų. Pagrindinė rančos veikla – vasaros vaikų stovyklos, kurių metu mokoma rūpintis žirgais, jodinėti. Taip pat rengiami vaikų gimtadieniai, fotosesijos, edukacinės pamokėlės, būreliai.

Daugiau: https://www.visitjoniskis.lt/urbonu-ranca-ziogas/

Šunskų fazanynas (Marijampolės sav.) – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje galima susipažinti su įvairių rūšių fazaniniais paukščiais. Čia jų gyvena 18 rūšių, daugiau nei 100 paukščių! Visi norintys gali jame apsilankyti, pasigrožėti šiais paukščiais ir išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą. Taip pat čia galima pamatyti ir kitų dekoratyvinių paukščių – povinių balandžių, perlinių vištų, papūgų, didžiųjų apuokų šeimyną bei povų. Be fazanų čia sutiksite paprastąsias voveres ir draugiškąsias alpakas. Fazanyne galima užsisakyti ir legendomis apipintų iškastų silkių degustaciją.

 

Daugiau: https://www.facebook.com/%C5%A0unsk%C5%B3-fazanynas-1111654175668845

Ūkyje „Nemuno alpakos“ (Jurbarko r.) ganosi daugiau kaip 20 alpakų, kilusių iš  Čilės, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Australijos ūkių. Ūkio šeimininkaipuoselėja senąsias vilnos apdorojimo tradicijas – šiame ūkyje galite pamatyti, kaip vilna rankomis šukuojama, verpiama verpstuku  ar rateliu ir patys išbandyti šį amatą, įsigyti rankų darbo siūlų. Natūralumu besidominčius ūkio lankytojus kviečia susipažinti ne tik su alpakų vilna, bet ir kitais natūraliais pluoštais, žmogaus seniausiai atrastais ir ištobulintais per tūkstančius metų, bei augaliniu dažymu.

Daugiau: https://nemunoalpakos.lt/lt/pradzia/

 

Karpiškių žvėrynėlyje (Varėnos r.) gyvena vilkai, lapė, šernai, Šiaurės Amerikos meškėnas, povai, fazanai, vištos, ir daug kitų gyvūnų.  Mažąjį zoologijos sodą Varėnos rajone puoselėja pats sodybos šeimininkas B. Jurgelevičius. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu. B. Jurgelevičius didelę gyvenimo dalį buvo medžiotojas, tačiau vėliau medžioklės išsižadėjo. Vyras tapo aistringu gyvūnų globėju, laukinių gyvūnų sergėtoju. Jis išsikėlė tikslą – įveisti tiek vilkų, kiek sunaikino. Privataus žvėrynėlio lankymas nemokamas, tačiau kiekvienas gali paaukoti gyvūnų pašarams.

Daugiau: https://www.facebook.com/Varenosrajonozverynelis/

Hailendų parkas (Alytaus r.). Alytaus seniūnijoje, Arminų kaime įsikūrė ypatingi svečiai – hailendai. Mažesnio, nei įprasta karvė ūgio, su dideliais aštriais ragais ir akis dengiančiais karčiais, tačiau visiškai ramaus ir draugiško būdo gyvuliai. Šiuos neįprastus mūsų kraštui gyvūnus galima aplankyti ir susipažinti su jais iš arčiau. Tiek mažiems, tiek dideliems, atvykus į hailendų parką tikrai bus kur akis paganyti! Būtinas išankstinis registravimasis.

Daugiau: https://www.alytusinfo.lt/pramogos-ka-veikti/hailendu-parkas-1/

Elnių ir juodųjų gulbių draugystė (Rokiškis). Rokiškio dvaro parke auginami elniai bei juodosios gulbės, jau senokai gyvena ir aikštingieji danieliai. Raguočiai labai mėgsta lankytojų dėmesį ir liaupses. Ankstyvą pavasarį į dvaro tvenkinį buvo sugrąžintos miesto puošmenos – juodosios gulbės. Lita ir Atilas džiugina kiekvieno praeivio akį.

Daugiau: https://www.muziejusrokiskyje.lt/rokiskio-dvaro-ansamblis

Ūkis „Gamtos kišenėje“ (Šiaulių r.). Nedideliame ūkyje laikomi įvairūs gyvūnai, pieninės avys. Tai unikali vieta pajusti Lietuvos kaimo gyvenimo būdą. Ūkyje vedamos edukacinės programos vaikams. Jų metu pristatoma avininkystė, jos atsiradimo istorija, su ja susiję amatai. Ūkyje supažindinama su kelių skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, nauda ir gaunama produkcija. Čia galima ir apsistoti mažame namelyje. Ryte svečiai vaišinami tikrais kaimiškais pusryčiais, pagamintais iš ūkio produkcijos.

Daugiau: https://www.facebook.com/gamtoskiseneje/

Ūkininko M. Grūdės žirgynas „MG Horses“ (Kėdainių r.). Ar kada pasvajojate apie pašėlusį lėkimą laukais ant puikaus žirgo, o gal ramų pasijodinėjimą ar tiesiog buvimą šalia žirgo? 35 ha žirgyno teritorijoje  susipažinsite su 30 eikliųjų žirgų ir mažųjų raitelių draugu – poniuku Biliu. Galite užsisakyti individualias jojimo pamokas, edukacines  programas „Pažink žirgą“ ir „Popietė su žirgais“.

Daugiau: https://kedainiutvic.lt/turizmas/lt/objektai/ukininko-m-grudes-zirgynas-mg-horses

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button