Turizmas

Pristatytas naujas maršrutas po Viršuliškes

Neakivaizdinis Vilnius pristato naują maršrutą, vedantį po buvusį kaimą – Viršuliškes. Tai  puiki miesto dalis sostinės tyrinėtojams.

Nors ir ne viskas, ką 1973 m. suprojektavo Birutė Kasperavičienė ir Juozas Zinkevičius, vėliau buvo įgyvendinta. Liko nesujungtos Justiniškių ir Tujų gatvės, nutrūko Ozo gatvė, turėjusi kirsti dvejas kapines ir susijungti su dabartine Šešuolių gatve. 

Kurioje vietoje buvo Viršuliškių kaimas ir kaimo kapinės, kiek kainavo Spaudos rūmų statybos, kur Vilniuje buvo atidaryta trečioji radijo stotis? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite apsilankę vieninteliame sostinės rajone, kurio žinomiausias simbolis – gaidys.

 

Maršrutą rasite čia, o nuo kitos savaitės ieškokite ir popierinės jo versijos turizmo informacijos centruose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
1 metus

Viršuliškės turėjo tapti itin modernia sostinės seniūnija, tačiau joks kitas projektas nebuvo taip sumaitotas. Dauguma architektų anuomet moraliai nebuvo subrendę regėti šešiolikaaukščius pastatus (reikia prisiminti, kad ir išgarsintų Lazdynų atveju labai daug teko padėti autoriams pastangų, kad tokie namai būtų pastatyti), taip Viršuliškės paliko paprastu gyvenamuoju rajonu labiau tinkamu, pvz. Panevėžio dydžio miestui. Pagal gatvių pritaikymą transportui, Viršuliškės buvo suplanuotos kaip moderniausia sostinės dalis. Tai, kad čia minimos gatvės ir transporto mazgai nebuvo pastatyti kardinaliai paveikė ir tolesnę Laisvės prospekto vystymo raidą. Vakarinioji prospekto dalis liko labai moderni, turinti dviaukštes sankryžas tuo tarpu Justiniškėse ir Pašilaičiuose imta eismą reguliuoti šviesaforais.… Skaityti daugiau

Monika
Monika
1 metus

Baisu, ta situacija, kai nebėra ką rodyt, tai rodom bet ką…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button