Lietuvos miškuose yra daugybė įspūdingų kampelių, kuriuos verta patyrinėti iš arčiau. Juos atrasti ir geriau pažinti padės rekreacinių objektų žemėlapis, kurį sudarė Valstybinių miškų urėdija (VMU).

Žemėlapyje yra daugiau nei 1250 lankytinų vietų: pažintinių takų ir kompleksų, miško parkų, stovyklaviečių, apžvalgos aikštelių, stebėjimo bokštelių, trasų, atokvėpio vietų. Jame galima rasti trumpus objektų aprašus bei jų nuotraukas, atsakingų padalinių kontaktus, nuorodas, kaip ten nuvykti. Žemėlapis bus nuolatos papildomas VMU įrengtais ir prižiūrimais poilsio kampeliais.

Kiekvienas regionas gali pasigirti savo išskirtiniais objektais, kurie jau yra tapę traukos taškais, pamėgtais lankytojų. Tačiau netrūksta ne mažiau įdomių, vertų dėmesio, bet dar neatrastų vietų, su kuriomis miškininkai kviečia susipažinti. Visi jų prižiūrimi rekreaciniai objektai yra nemokami ir gali būti lankomi visus metus.

Juose galima daugiau sužinoti apie šalies istoriją, pagilinti žinias apie gamtą, pasidžiaugti ramybe ir tyla, pasigėrėti unikaliu kraštovaizdžiu, geriau pažinti augalus ir gyvūnus. Žemėlapis pravers pritrūkus idėjų laisvalaikiui, pasiilgus naujų įspūdžių ar tiesiog ieškant, kur išsimaudyti karštą dieną.

VMU rekomenduoja aplankyti neseniai atnaujintą 51,5 ha ploto Dubravos arboretumąsu daugiau kaip 2000 augalų rūšių, dendrologine kolekcija. Čia surinkti ir auginami mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vertingi vietinės ir svetimžemės dendrofloros augalai, tarp kurių yra ir unikalių – labai retų atvežtų, nebūdingų Lietuvos gamtai bei vietinės selekcijos medžių ir krūmų.

Norintiems paganyti akis į ne kasdien sutinkamus miško žvėris patiks Telšių rajone įsikūręs Žvėrinčius. Jame gyvena stumbrai, danieliai, muflonai, lūšys, didieji apuokai, tarpanė, žemaitukų veislės kumelaitė, tauriojo elnio patelė. Gyvūnams Žvėrinčiuje sukurtos sąlygos gyventi arčiau jiems įprastos natūralios aplinkos. Lankytojams įrengtos regyklos, atokvėpio vietos bei žaidimų aikštelė vaikams.

Netoli Krekenavos esantį Girinio taką savo iniciatyva suprojektavo ir įrengė ilgametis VMU girininkas Jonas Leika. Jis pats lankytojams mielai apie jį papasakoja, supažindina, kas yra miško ardai, kokia miško sandara ir ką dirba miškininkai. Tako pabaigoje laukia pavėsinė ir apžvalgos bokštelis, nuo kurio atsiveria panorama į upelį. Netoliese – ir garsiojo Lietuvos poeto Maironio mėgtas suolelis.

Kita stotelė – Gėlos ežeras, garsus baltuoju moliu, Nemenčinės girininkijoje. Greta jo įrengta kokybiškam poilsiui skirta poilsiavietė su lauko baldais, 870 metrų ilgio rekreacinis takas, vaikų žaidimų aikštelės ir informaciniai stendai. Šio ežero, kuris yra visai netoli nuo sostinės, vanduo laikomas vienu švariausių Vilniaus apylinkėse.

Jūkainių pažintiniame komplekse Raseinių rajone rasite rekreacinį-pažintinį miško taką ir stovyklavietę. Galima eiti didžiuoju ratu – 1,3 km arba mažuoju – 750 m. Takas vingiuoja virš žemapelkės, pakeliui pamatysite daug medinių tautodailininkų skulptūrų. Lankytojams įrengtos pavėsinės, poilsio ir apžvalgos aikštelės, paplūdimys, laužavietės, sūpuoklės.

Lietuvos rekreacinių objektų žemėlapį galite rasti čia.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist