Turizmas

Pernai užsienio keliautojas su nakvyne Lietuvoje vienai kelionei vidutiniškai išleido 340 eurų

Praėjusiais metais užsienio keliautojas su nakvyne Lietuvoje vienai kelionei vidutiniškai išleido 340 eurų – tai 1 proc. daugiau nei 2018 metais.

Statistikos departamento duomenimis, pernai išlaidžiausi buvo Airijos, Portugalijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų turistai, Lietuvoje apsistojo daugiau negu 4 nakvynėms ir išleido daugiau negu 400 eurų, taupiausi – latviai – per savo kelionę išleidę iki 222 eurų. Iš viso 2019 metais užsieniečiai kelionėse su nakvyne išleido 977,8 mln. eurų, arba 2,3 proc. daugiau nei 2018 metais.

Užsieniečių kelionių su nakvyne skaičius praėjusiais metais, palyginti su 2018 metais, išaugo 1,8 proc. ir siekė 2,9 mln., o vienadienių kelionių skaičius sumažėjo 0,5 proc. ir siekė 3,3 mln.

 

Kaip teigiama pranešime, daugiausia užsienio keliautojų atvyksta su nakvyne asmeniniais tikslais – tokios kelionės sudarė 74,7 proc., verslo kelionės – 25,3 proc. Asmeninės kelionės su nakvyne siekė 2,1 mln. ir 2019 metais, palyginti su 2018 metais, jų skaičius padidėjo 2,4 proc., verslo kelionių skaičius nepakito ir sudarė 728 tūkst.

Dauguma užsieniečių keliavo kelių transportu (40,7 proc.) ir oro transportu (46,1 proc.). Į Lietuvą dažniau keliavo vyrai – jų kelionės sudarė 55,8 proc. visų atvykusių užsieniečių kelionių.

Praėjusiais metais vidutinė užsieniečio kelionė Lietuvoje truko 4,1 nakvynės. Bendras nakvynių skaičius sudarė 11,7 mln., arba 0,7 proc. daugiau nei 2018 metais.

 

Daugiau nei pusė (54,8 proc.) atvykusių turistų nurodė, kad nakvojo viešbučiuose ir moteliuose, 28,9 proc. – pas gimines ir draugus.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
vase
vase
10 mėnesius

seis metais viesbuciai pigiau kainuoja negu parkingas, visi atsisake keliaut i vilniu nes masinos neranda kur pastatryti ir apmokestino 10h 25 eurai bankrutuoja visi sveciunamai hosteliai vietiniai nekeliauja nezada tiek moketi uz parkinga trakuose sustoja pernakvoja, net tauro kalna priskiret raudoina zona isprotejote

Vytautas
Vytautas
10 mėnesius
Atsakinėti į  vase

Gerai sakai. Aš, ruošdamasis keliauti, irgi visada pradedu nuo parkingo kainų. Labiausiai mėgstu nemokamai. Todėl keliauju į dykumas, stepes, džiungles – nei vieno žmogaus, o nem0kamo parkingo – kiek nori

Back to top button