Turizmas

Pažintis su rudeniniu Vilniumi: maršrutai dviračiais

Ruduo – nuostabi metų ciklo dalis, kuomet gamta ruošiasi šaltajam periodui ir dovanoja mums nuostabius vaizdus. Įvairiaspalviai medžiai džiugina akį, tad kol lapų daugiau ant medžių nei ant žemės, „IKI Velomaratonas“ ragina čiupti dviratį ir pasižvalgyti po rudenėjančią sostinę.

Belmontas – daugiau nei balių vieta

Pramogų ir poilsio kompleksas Belmontas vilniečius ir miesto svečius traukia ištisus dešimtmečius – kerintis kraštovaizdis šalia Vilniaus centro, galimybė pabūti su visa šeima ar net atšvęsti svarbias šventes, patogi vieta atvykti su automobiliu. Belmontas – Pavilnių regioninis parko dalis, tad mėgstantys aktyvų laisvalaikį čia gali ne tik pajodinėti ar pasivaikščioti taku iki Pučkorių atodangos, bet ir pasivažinėti dviračiais po visą Belmonto botaninį-zoologinį draustinį. Savo kelionę pradėti galite nuo Srovės g. (įsukimas į restoraną „Batoras“), judėkite ja artyn miško, o toliau – sukite, kur akys mato. Nebijokite nusukti nuo pagrindinio kelio ir pamatyti mažiau išvaikščiotų vietų.

Kelionė prie ežero smagi ir rudenį

Lietuvoje yra beveik 6 tūkst. ežerų, iš kurių 25 telkšo Vilniaus mieste. Itin sostinės gyventojų pamėgti – Balžio, Antavilio ir Tapelio ežerai, esantys greta Nemenčinės plento. Ežerai ir jų prieigos rudenį – ištuštėjusios, tačiau ypač romantiškos. Pasigrožėti rudenėjančia panorama šiltesnę dieną galima ir pikniko ant ežero kranto metu. Pasiekti ežerus galite nuo Antakalnio įrengtais dviračių takais.


Užslėptas Verkių perlas: Kalvarijos miško parkas

Verkių regioninį parką daugiausiai žino iš jame stūksančių didingų Verkių rūmų. Tačiau greta „Eurovelo“ tako (dviratininkai tikrai jį turi žinoti!) rasite Kalvarijos miško parką, nusidriekusį iki pat Jeruzalės mikrorajono. Parke galite sekti 7 km ilgio Kryžiaus kelio nuorodomis, kuriame pamatysite keliasdešimt objektų. Kryžiaus kelias atkuria Kristaus Sugavimo istoriją ir Kančios kelią, taip siekta kuo tiksliau atkartoti Jėzaus laikų Jeruzalės topografiją, orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu. Startuokite nuo Alyvų kalno ir nepraleiskite progos ir atsigerti iš stebuklingojo šaltinio.

Visai šeimai: Ribiškių kraštovaizdžio draustinis

Ribiškių pažintinis takas atvertas tik 2015 metais. Tai gana naujas, bet vaizdingas maršrutas pėsčiomis ar dviračiais. Panoramą nuo Ribiškių kalvų galite išvysti keliaujant geltonuoju (2,5 km) arba mėlynuoju (6 km) maršrutu. Ribiškės išsiskiria fenomenaliai kalnuotu reljefu, vadinamu didžiosiomis erozinėmis vėduoklėmis, susidariusiomis tirpstant ledynams. Tokia vietovė Lietuvoje – vienintelė. Tako startą rasite prie Minsko plente įsikūrusio viešbučio „Ibis Stile“ (Minsko pl. 14).

Saugumas – pirmiausiai

Besiruošdami į bet kokią kelionę su dviračiu, nepamirškite svarbiausių dalykų: būkite atidūs ir numatykite kitų eismo dalyvių veiksmus; nesiklausykite muzikos per ausinukus – sutelkite dėmesį į aplinką; dėvėkite šalmą, net naudojantis tik dviračių takais. Taip pat pasirūpinkite šviesą atspindinčiais elementais ir šviesos šaltiniais dviračiui – šaltuoju metų laiku anksčiau temsta, todėl pasirūpinkite savo matomumu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ufff
ufff
3 mėnesius

ribiškių takas absoliučiai netinkamas važiuoti dvračiu – ten vien laiptukai. žmogus, rašęs šį tekstą, matyt, ten niekada nesilankė.

Edgaras
Edgaras
3 mėnesius

Nuo veržuvos stotelės iki Vilniaus pabaigos, dviračių takas tragiškas!

Back to top button