Turizmas

Pasaulinę turizmo dieną nemokamos ekskursijos ir muziejai

Rugsėjo 27 d. – Pasaulinė Turizmo diena. Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija kviečia ją paminėti keliaujant darniai ir atsakingai. Turizmo departamentas šventinės dienos proga paskelbs startą kelionei po valstybingumo atkūrimo šimtmečiui besiruošiančią Lietuvą. Pasaulinės turizmo dienos proga šventiškai nusiteikę lankytojų lauks ir turizmo informacijos centrai visoje šalyje. 

„Geriausia dovana atkūrimo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai – kelionė po ją. Parengėme istorijas apie 100 objektų, pasakojančių apie 1918-1923-iųjų Lietuvą ir jos valstybingumo aušrą. Norint juos visus aplankyti iki 2018 m. vasario 16 d., į kelionę leistis verta jau dabar. Be to, Pasaulinės turizmo dienos proga dauguma jų rugsėjo 27 d. skelbia Atvirų durų dieną ir su slaptažodžiu „Atkurtai Lietuvai 100“ lankytojus įleis nemokamai“, – neatidėlioti kelionės po Lietuvą skatina laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Rugsėjo 27 d. lankytojai, ištarę slaptažodį, galės nemokamai aplankyti šiuos Šimtmečio maršruto objektus:

 

1. Alytaus kraštotyros muziejų: (27 d. 11 val. ir 17 val. muziejus kviečia į ekskursiją„Antanas Žmuidzinavičius. Paletė ir gyvenimas“; 16 val. Alytaus Rotušės aikštėje vyks ekskursija „Pastatyk istorijai namus. Nepriklausomybės akto kūrėjai ir puoselėtojai Dzūkijoje“)

2. Antano Juozapavičiaus tiltą per Nemuną Alytuje (Alytaus turizmo informacijos centras rugsėjo 27 d. 15 val. organizuoja nemokamą ekskursiją „Lietuvos 100-mečio pėdsakais Alytuje“. Visi norintys 15 val. renkasi  Alytaus turizmo informacijos centre, S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus)

3. Biržų krašto muziejų „Sėla“

 

4. Brėvikių dvarą (Telšių r.)

5. Gargždų krašto muziejų

6. Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą Kaune

 

7. Joniškio istorijos ir kultūros muziejų (nuo 8.00 iki 17.00, suderinus iš anksto dirbs ilgiau)

8. Jono Basanavičiaus tėviškę Ožkabaliuose (Vilkaviškio r.)

9. Kelmės krašto muziejų

 

10. Kėdainių krašto muziejų

11. Lietuvos Banko pinigų muziejų (Vilnius)

12. Lietuvos nacionalinę filharmoniją (lankytojai kviečiami užsukti į fojė aplankyti J. Basanavičiaus paminklą)

 

13. Merkinės krašto muziejų (Varėnos r.)

14. Palangos kurorto muziejų vilą „Anapilis“

15. Paminklą žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę Nemunaityje (Alytaus r.) (Rugsėjo 27 d. nuo 8 iki 17 val. atvykus į Nemunaitį ir užėjus į seniūniją, seniūnas Rimantas Avižienis papasakos Nemunaičio paminklo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę istoriją, parodys kitus miestelio lankomus objektus. Seniūnijos adresas: Vytauto g. 44, Nemunaitis, Alytaus r.)

16. Panevėžio kraštotyros muziejų

17. Pasvalio krašto muziejų

18. Perlojos kraštotyros muziejų (Varėnos r.)

19. Rygiškių Jono gimnazijos muziejų Marijampolėje

20. Signataro Vlado Mirono dvaro koplyčią Bukaučičkėse (Alytaus r.) (Rugsėjo 27 d. nuo 10 val. iki 12 val.  bus galima apsilankyti koplyčios viduje; 11 val. koplyčioje vyks gyvosios istorijos pamoka. Adresas: Koplyčios g. 22, Bukaučiškių k. II, Daugų sen., Alytaus r.)

21. Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centrą (Vilkaviškio r.) (atvirų durų diena Paežerių dvare)

22. Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją  (atvirų durų diena gimnazijos istorijos muziejuje nuo 10 iki 17 val., kviečia susipažinti su vienu iš Šimtmečio maršruto objektų – 1851 m. įkurtos Šiaulių gimnazijos istorija, kurios absolventai buvo ir keturi 1918 m. Vasario 16-osios Akto signatarai: Mykolas Biržiška, Jonas Vileišis, Steponas Kairys, Alfonsas Petrulis)

23. Užvenčio kraštotyros muziejų (Kelmės r.)

24. Vileišių rūmų ansamblį (Vilnius) (ekskursija „Vileišių rūmų sakmės“ nuo 19 val. iki 21 val.).

25. Vydūno kultūros centrą Kintuose (Šilutės r.)

26. Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune (Rugsėjo 27 d. 15 val. nemokama ekskursija, registruotis tel. (8 37) 320939

27. Zarasų krašto muziejų

28. Zyplių dvaro Zanavykų muziejų (Šakių r.)

Visi į Šimtmečio maršrutą įtraukti objektai čia.

Šventinės turizmo informacijos centrų iniciatyvos Pasaulinę turizmo dieną: nuo žygio po raistus iki antrosios pusės paieškos

Šiauliai. Šiaulių turizmo informacijos centras rugsėjo 27 d. 14 val. kviečia į ekskursiją – neekskursiją „Šiaulių bulvaro pasaka“, skirtą mokyklinio amžiaus vaikams. Įsivaizduokite, jei Vilniaus gatvės simboliai – Trys nykštukai – atgytų, kokią istoriją jie galėtų papasakoti? O Chimeros prie Banko? Ar jos turtingos? Ar turi pinigų? Kas paliko Batą? Ką veikia Pelikanai Bulvare? Gal jie pasiilgo skrydžio į šiltuosius kraštus? Kaip Jautis galėjo užlipti ant stogo? Netikėti, gluminantys klausimai ir atsakymų paieškos. Susitikimo vieta: šalia skulptūros „Trys nykštukai“ prie Kaštonų alėjos.

18 val. – Susitikimas su  keliautojais: gidu Sauliumi Stasiūnu ir Sergejumi Staponkumi. Galima atrasti tolimus nepažįstamus kraštus ir keliauti nepramintais takais ir takeliais, klausantis  kelionių įspūdžių arba galima sužinoti apie neatrastus ir nepažįstamus pasaulius čia pat, mūsų mieste. Susitikimo vieta: Bendradarbystės centras „Spiečius“, Vilniaus g. 213.

Rugsėjo 28 d. Šiauliuose bus pristatyta nauja turistinė paslauga – pasiplaukiojimas laivu „Bitinėlis“ po Talkšos ežerą.

Šakiai. „Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras“ Pasaulinę turizmo dieną siūlo išbandyti naują maršrutą „Pažink Lekėčių raistus“! Kelionė prasidės Miško muziejuje su daugiau nei tūkstančiu eksponatų: gyvūnų iškamšų, drugių ir vabzdžių kolekcijų, brakonierių darbo įrankių, gamtos išdaigų. Toliau – keliavimas Lekėčių pažintiniu taku po Lekėčių kurortinius miškus, kuriuose galima rasti mėlynių, bruknių, grybų, raistuose – spanguolių. Bus aplankomas ir ilgiausias bei vandeningiausias Rūdšilio girioje esantis didysis šaltinis, kurio vanduo valo tiek kūną, tiek sielą, Čekauskų etnografinis muziejus su oblių kolekcija. Maršruto akcentas – gervių palydėtuvės Novaraisčio valstybiniame ornitologiniame draustinyje. Būtina išankstinė registracija: [email protected]

 Alytus. Alytaus turizmo informacijos centras, minėdamas Pasaulinę turizmo dieną, rugsėjo 30 d. 11 val. organizuoja linksmą ekskursiją-instrukciją, kaip susirasti antrąją pusę,  „Ne tik internete, bet ir gamtoje“. Susitikimo vieta – Pirmojo Alytaus istorinė aikštė (A. Juozapavičiaus ir Studentų gatvių sankirta). Ekskursija nemokama, trukmė ~2 val.

Biržai. Biržų turizmo informacijos centras Pasaulinę turizmo dieną kviečia švęsti kartu su vasaros turizmo sezono uždarymu rugsėjo 30 d. Biržų pilies arsenale tądien vyks konferencija, taip pat dviračių žygis „Aplink Širvėnos ežerą“, puošniausio dviračio rinkimai. Šventės kulminacija – 100 LED balionų paleidimas Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Plungė. Plungės TIC rugsėjo 30 d. 11 val. kviečia į pėsčiųjų žygį Paplatelės pažintiniu taku su komandiniais žaidimais ir kareiviška koše (susitikimo vieta: prie poilsio namų „Banga“, Plokštinės g.11, Paplatelės kaimas, Plungės r.).

Nida. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kviečia į turiningą, pažintinį ir kultūrinį nuotykį Neringoje ir ir skelbia laisvą parodų lankymą Nidos žvejo etnografinėje sodyboje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje, rašytojo T.Manno memorialiniame muziejuje, V.ir K. Mizgirių gintaro galerijoje-muziejuje, L.Rėzos kultūros centro istorinėje ekspozicijoje. Bus vedamos nemokamos ekskursijos po Nidą ir Juodkrantę, lankytojai tądien raginami išsiųsti atvirlaiškius iš Neringos į bet kurią pasaulio vietą.

Vilnius. Rugsėjo 27 d. į Vilnių atvykę svečiai bus šventiškai sutinkami Vilniaus oro uoste, ir turės galimybę nemokamai nuvykti į miesto centrą „Uber“ automobiliais. Vaišės ir staigmenos lankytojų lauks Vilniaus turizmo informacijos centruose. Senamiestyje veikiančiuose centruose tą dieną vyks loterija, kurioje bus galima laimėti Vilniaus suvenyrus arba nemokamus bilietus į Valdovų rūmų, Žaislų ir „VILNIL“ iliuzijų muziejus.

Rugsėjo 27 – 30 d. miesto gidai pakvies į nemokamas ekskursijas: besidomintys į Vilnių galės pažvelgti čia gyvenusių kūrėjų – poetų Josifo Brodskio, Juditos Vaičiūnaitės – akimis, naujai atrasti Žvėryną arba Stoties rajoną bei pakeliauti po vietas, kuriose buvo filmuojamas garsusis BBC serialas „Karas ir taika“. Už simbolinę vieno euro kainą vilniečiai galės pakeliauti atvirais turistiniais autobusais.

Mėgstantys gamtą šeštadienį, rugsėjo 30 d., kviečiami pakeliauti po Vilniaus apylinkes – prisijungti prie pėsčiųjų žygių Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, kurių metu galės susipažinti su juose gyvenančiais paukščiais. Aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami į Ozo (keturių tvenkinių) parką, kur vyks nemokamos irklenčių pamokos.

Kaunas. VšĮ “Kaunas IN” siūlo pažinti miestą iš vidaus, giliau, tad šia proga suplanavo net keturias šventines nemokamas ekskursijas. Belieka išsirinkti, ar tyrinėsite Šilanius, Šančius, Aleksotą, ar Žaliakalnį. O trečiadienį, rugsėjo 27-ąją, iki prasidedant ekskursijoms, sekite “Kaunas IN” paskyrą socialiniame tinkle “Facebook” – laukia ir daugiau siurprizų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button