Turizmas

Lukiškių Dominikonų bažnyčia pasitinka turistus 8 kalbomis

Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) bažnyčioje turistams ir miesto svečiams įrengtas specialus informacinis savitarnos stendas, aštuoniomis kalbomis supažindinantis su šventovės ir vienuolyno istorija, karilionu bei stebuklinga XV a. Dievo Motinos ikona.

Dominikonų bažnyčia yra miesto centre. Pastaraisiais metais pastebima, kad išaugo susidomėjimas ja – vis dažniau turistai ir miesto svečiai aplanko šventovę, klausosi kariliono koncertų, dalyvauja bažnyčios renginiuose.  „Suprantama, daugelis nori ne tik pažiūrėti, bet ir plačiau sužinoti apie tai, ką mato. Tačiau toks jau šiuolaikinis gyvenimas, kad žmonės nori greitų ir koncentruotų žinių, ne visi skiria savo brangaus laiko ilgoms ekskursijoms, tad įrengėme inovatyvų informacinį savitarnos centrą. Tai reiškia, kad įdomiausius dalykus apie bažnyčią lankytojai gali sužinoti savarankiškai jiems patogiu metu, žinoma, kai bažnyčia atidaryta”, – pasakoja brolis dominikonas Mindaugas Slapšinskas OP.

Pasak jo, pirmiausia tam pasitarnauja specialūs žemėlapiai, kurie tarsi gidas nuveda prie svarbiausių interjero objektų. Išsamiau su šventove, dominikonų vienuolynu, Dievo Motinos ikona bei karilionu supažindina lankstinukai, kurie, kaip ir žemėlapiai, parengti aštuoniomis populiariausiomis kalbomis.

 

Pasak informacinio savitarnos centro sumanytojo Jurgio Pauliuko, šalia esančioje Šv. Jackaus koplyčioje turistai neakivaizdžiai gali užkopti į varpinę ir apžiūrėti vieną rečiausių bei unikaliausių muzikos instrumentų.„Šiuo metu Vilniaus karilione lankosi tik čia koncertuojantys karilionieriai. Tačiau ne vieną bažnyčios svečią traukia pamatyti, kaip gi atrodo šis galingas, net 61 varpą turintis instrumentas. Kol ieškoma sprendimų, kaip pritaikyti bokštą plačiajai visuomenei, siūlome apžiūrėti maketą – tikslią gerokai sumažintą kariliono versiją“, – sako J. Pauliukas.

Lukiškių dominikonų bažnyčia atidaryta kasdien. Iki spalio 1 d. po du kartus per dieną šventoriuje galima pasiklausyti nemokamų penkiolikos minčių trukmės koncertų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button