Turizmas

Lietuvon.lt sukūrė atostogų planą kiekvienam Lietuvos regionui

Pandemija ir šią vasarą sumažino kelionių užsienyje pasirinkimą, todėl atostogas Lietuvoje rinksis daugelis žmonių. Visgi, kai pajūryje jau dabar sunku rasti laisvų vietų, vasarotojai gali būti priversti ieškoti alternatyvų kokybiškam ir turiningam poilsiui. Tokią galimybę siūlo kelionių po Lietuvą projektas Lietuvon.lt kartu su „Telia“ sukūrę 9 nemokamus maršrutus visuose šalies regionuose.

Nuo vienos dienos maršruto po Lietuvos apendiksą Dieveniškėse, savaitgalio išvykos pilių kelių iki 10 dienų kelionės po Žemaitiją, Pietų Lietuvą ar Aukštaitiją – 6 savaitgaliniai ir 3 daugiau kaip savaitės trukmės maršrutai su lankomaų objektų sąrašu bei rekomenduojamomis nakvynės vietomis jau laukia keliautojų.

„Esu sukūręs daugiau nei pusšimtį kelionių po Lietuvą maršrutų, kurie skirti dienos arba savaitgalio išvykai, tačiau tokių ilgų pažintinių atostogų maršrutų iki šiol neteko kurti. Tačiau bendradarbiaujant su „Telia“, dar kartą pervažiavau Lietuvą ir surinkau įdomiausius šalies regionų objektus ir sujungiau juos į vientisus maršrutus“, – sako Lietuvon.lt kūrėjas Karolis Žukauskas.

 

Pasak jo, automobilis, mobilus telefonas su internetu ir palapinė arba kemperis šią vasarą suteikia laisvę keliauti ir improvizuoti su nakvynės vietomis, kadangi su kaimo turizmo sodybomis šią vasarą gali būti sudėtinga dėl didžiulio jų populiarumo.

„Atrasti Lietuvą kaip didelius namus, arba su visais „namais“ keliauti per Lietuvą jau ne vienerius metus yra pagrindinė mūsų vasaros žinutė. Lietuvoje turime ne tik vieną sparčiausių internetu Europoje, kuris leidžia kokybiškai dirbti ar ilsėtis bet kurioje mūsų šalies vietoje, bet ir nuostabią gamtą bei mažų šalies miestelių istoriją“, – pasakoja Vaida Jurkonienė, „Telia“ rinkodaros vadovė.  

Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos pažintinis maršrutas prasideda Raseiniuose, vingiuoja pro Kelmę, Varnius, Telšius, Plungę ir Kretingą, kol pasiekia pajūrį. Tačiau ten Lietuvon.lt nesiūlo likti ilgėliau – pailsėjus dieną, kelionė tęsiama pamariu iki Rusnės. Dar šiek tiek panaršius Mažąją Lietuvą, 10 dienų aktyvios atostogos baigiasi Rambyno regioniniame parke, iš viso įveikus apie 750 km.

 

Ilgiausias – Aukštaitijos maršrutas – per 10 kelionės dienų raitosi net 1000 kilometrų. Prasidėjęs nuo Vilniaus, jis vingiuoja pro Dubingius, Molėtus, Labanorą, Švenčionis, kol pasiekia Aukštaitijos nacionalinį parką. Po ramesnio poilsio dienos ežerų krašte maršrutas tęsiasi į Ignaliną, Visaginą, Zarasus, apsuka aplink Sartų ežerą, užsuka į Rokiškį ir vėl dienai sustoja Biržuose. Iš Biržų tarp Aukštaitijos dvarų kelionė tęsiasi iki Anykščių, pasiekia Ukmergę ir vėl grįžta į Vilnių.

Trečiasis maršrutas apjungia Dzūkijos gamtą ir įdomiausius Suvalkijos architektūrinius objektus. Prasidėjęs nuo Valkininkų ir Varėnos, maršrutas tęsiasi per Merkinę ir Druskininkus, pasiekia Metelių regioninį parką. Toliau keliaujama į Suvalkiją – Kalvariją, Marijampolę, Vilkaviškį, Kudirkos Naumiestį ir įkišant nosį į Zanavykų kraštą. Paskutinė atostogų dalis – nedidelis ratas aplink Kauno marias, poilsis Birštone ir maršruto pabaiga Aukštadvaryje. 10 dienų, 700 km ir puikiai pažinta visa pietinė Lietuva.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button