Ar žinojote, kad Kauno Velnių muziejus yra išrinktas tarp keisčiausių muziejų Europoje? Tiems, kam tradiciniai muziejai kelia žiovulį – dar 10 netikėtų vietų mūsų šalyje.

1. Varlių namas (Lukšiai, Šakių r.)

Vieni renka pašto ženklus ar monetas, o štai kai kurie pameta galvą dėl … varlių! Asociacijos KVA (Kolekcionuojančių varles asociacija) prezidentė kelis tūkstančius savo surinktų varlių nuo pernai jau kviečia apžiūrėti visus norinčius.  

2. Lazdų muziejus (Kelmė)

Kam skirta 2 metrų ilgio, o kam – 15 cm lazda? Kodėl lazdos negalima drožti iš ąžuolo? Atsakymai – Mečislovo Ežerskio lazdų muziejuje. Šis muziejus-vienas naujausių šalyje, atidarytas tik šiemet.

3. Plaktukų muziejus (Degučių kaime Vilkaviškio r.)

Plaktukų muziejus pasaulyje galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o štai Lietuvoje jų net du! Pernai duris atvėrusiame muziejuje Vilkaviškio r. galima pamatyti, kokius plaktukus naudojo staliai, o kokius – gydytojai, masažuotojai ar net vienuoliai. (Kitas plaktukų muziejus yra Linkmenyse, Ignalinos r.).

4. Senovinių eglutės žaisliukų muziejus (Miežiškiai, Panevėžio r.)

Sakoma, kad kito tokio muziejaus nėra ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Todėl kalėdiniu laikotarpiu jis tampa tikrai populiarus – čia galima ne tik pasigrožėti retro žaisliukais, dekoracijomis, bet ir pasigaminti šiaudinį žaisliuką ar atviruką.

5. Vaistinių muziejus (Viekšniai, Mažeikių r.)

Žmogaus odos diržai, XIX a. gydytojo receptai, bebro uodegos liaukos… Tai – tik dalis vienintelio Lietuvoje kaimiškos vaistinės muziejaus eksponatų. Įdomu, kad muziejuje galima apžiūrėti ir išlikusias vaistininkų šeimos gyvenamąsias patalpas.

6. Fosilijų muziejus (Akmenės r.)

Radiniai Akmenės rajono karjeruose, ypač Papilėje, – puikiausias įrodymas, kad ir Lietuvos teritorijoje gyveno dinozaurai. Muziejuje galima apžiūrėti čia rastas suakmenėjusias, suanglėjusias ar sušalusias gyvūnų ar augalų liekanas ar net fitozauro (į krokodilą panašaus dinozauro protėvio) dantis!

7. Arbatinukų muziejus (Biržai)

Biržuose – tikras arbatos pasaulis. Arbatinėje sriubčiojant arbatą galima apžiūrėti įspūdingą arbatinukų kolekciją, o antrame pastato aukšte – užsisakyti kambarį viešbutyje, kuriame net šviestuvai iš arbatinukų!

8. Centų kambarys (Šiauliai)

Daugiau nei 150 tūkst. monetų sunaudota šio kambario, įrengto Šiaulių universiteto bibliotekoje, sienoms papuošti. Sakoma, kad šis „piniginis“ kambarys – vienintelis toks pasaulyje.

9. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius (Kaunas)

Muziejus, kuriame eksponatus ne draudžiama, o skatinama liesti. Tai tikriausiai vienintelė vieta, kur gali pabandyti groti įvairiausiai liaudiškais instrumentais, sudalyvauti sutartinių karaokė ar kanklių viktorinoje bei pereiti grojančiais laiptais.

10. Pogrindžio spaustuvė-muziejus (Salių k., Kauno r.)

Keliaus į požeminę 1980-1990 m. slapta veikusią spaustuvę – po lysve šiltnamyje! Čia galima apžiūrėti spaudos įrangą, antisovietinius dokumentus, pogrindinius spaudinius. Ši vieta yra įtraukta į tarptautinį istoriškai vertingų šaltojo karo įrenginių ir vietovių sąrašą.


Daugiau netradicinių muziejų Lietuvoje rasite čia

Šaltinis: Keliauk Lietuvoje

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist