Turizmas

Iškyla su dviračiu: 7 vietos piknikui Vilniuje

Malonūs orai džiugina visą vasarą, tad nepraleiskite progos pasinaudoti visais šiltojo sezono privalumais. Vienas jų – pietūs, pusryčiai ar vakarienė lauke. Piknikas gali tapti ne tik originaliu būdu paskanauti gardžių patiekalų ar užkandžių, bet ir šaunia proga susitikti su draugais ar suorganizuoti nedidelę fotosesiją su antrąja puse romantiškoje aplinkoje. Čiupkite dviratį, užtiesalą ir prancūzišką batoną – laikas mėgautis vasara!

Šeškinės ozas

Ar žinojote, jog Šeškinės mikrorajonas ypatingas ne prekybos centrais, o ledynmečio paveldu – Šeškinės ozu? Ozas – tai siauras kalvagūbris, susiformavęs prieš 16–18 tūkst. metų tirpstant ledynams. Jis susidarė iš sąnašų dideliame ledo plyšyje. Ledynui ištirpus ir šioms sąnašoms suslūgus, žemės paviršiuje išryškėjo pailgas vingiuotas kalvagūbris, kurio matome tik viršutinę dalį. 

Dabar Šeškinės ozas – saugoma 30 hektarų teritorija, pritaikyta apkeliauti dviračiais ar pėstute. Na o parko perlas – termokarstinės kilmės Šeškiuko ežerėlis. Iškylą surengti galite būtent prie jo. Į parką patekti galite iš Gelvonų g. arba nuo Geležini Vilko g.

 

Markučių parkas

Pavilnių regioniniam parkui priklausanti Markučių teritorija remiasi į centrinę miesto dalį. Markučių parkas – itin romantiška, rami, jauki ir įkvepianti vieta, kartais nederamai užmirštama sostinės gyventojų. 8 hektarų parke rasite du susiglaudusius tvenkinius, pievelę, daugybę vietinių ir svetimžemių lapuočių rūšių, o šalimais – ir literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų. Į parką vykite adresu Subačiaus g. 137.

Kairėnų botanikos sodas

Prieš daugiau nei 200 metų įkurtas ir 1974 metais į Kairėnus persikėlęs botanikos sodas šiuo metu užima beveik 200 hektarų ploto ir yra gausiausias Lietuvoje ir vienas gausiausių Baltijos šalyse. Čia auginama per 10000 vardų augalų, galima aplankyti įvairias ekspozicijas – Rododendryną, Japoniškąjį sodą, Alyvų kalną, Didįjį gėlių slėnį, Edukacinį daržą ir kt. Kairėnų sodas – ypač didelis nuostabaus grožio parkas. Standartinė vienos dienos bilieto kaina – 4 Eur. Parkas įkurtas Kairėnų g. 43. 

Kūdrų parkas

Misionierių soduose esantis Kūdrų parkas yra nedidelis, jaukus parkelis su trimis vandens telkiniais ir gaiviu vandens šaltinėliu. Nors Viršutinė Misionierių sodų dalis greta Vilniaus gynybinės sienos bastėjos pritraukia daugybę lankytojų tiek vasaros, tiek žiemos metu, tačiau nereikėtų nuvertinti Kūdrų parko ramybės ir jaukumo. Pikniką surengti galite pievoje arba prie pat kūdros krantų. Nepamirškite surasti šaltinėlio ir atsigerti iš jo vandens – vietiniai mano, jog jis turi gydomųjų galių. Kūdrų parką su dviračiais patogiausia pasiekti nuo Aukštaičių gatvės.

 

Piknikas su griliumi

Jeigu norite pikniką papildyti keptu maistu, rekomenduojame su dviračiais vykti į tam jau paruoštas vietas – sostinėje yra net trys viešosios grilio zonos, kurias 2017 metais miestui padovanojo prekybos tinklas IKI. Visos trys grilio zonos įrengtos strategiškai patogiose ir vaizdingose vietose – tai  Vingio parkas (greta Vingio tilto), Neries krantinė (Vytauto g. 1) ir antrasis Valakampių paplūdimys (Vaidilutės g. pabaigoje).

Projektas „IKI Velomaratonas 2020“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button