Turizmas

Į Lietuvą per Skyscanner papildomai atvyks 3750 turistų

2019 m. lapkritį-gruodį Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kartu su vienu didžiausių skrydžių paieškos portalų Skyscanner vykdė skaitmeninės rinkodaros kampaniją, kvietusią Jungtinės Karalystės gyventojus aplankyti Lietuvą. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 m.,  kampanijos dėka rezervacijų skaičius kelionėms iš JK į Lietuvą išaugo beveik 23 proc.

Dėl tiesioginio kampanijos poveikio į Lietuvą per 2020 pirmąjį pusmetį atvyks 6349 žmonės, praleisiantys Lietuvoje 22170 nakvynių. Kampanijos sugeneruotas prieaugis, lyginant su to paties laikotarpio 2018 m. Skyscanner pardavimų rezultatais, yra lygus 3750 turistams.

„Lietuvos kaip kelionių krypties rinkodara neturėtų apsiriboti vien šalies žinomumo didinimu. Veiksmingiausios priemonės yra tos, kurių tiesioginę naudą – šiuo atveju į Lietuvą pritrauktą papildomą turistų srautą – mes galime pamatuoti,“ – teigia Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas. „Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenis, atvykęs į Lietuvą turistas iš JK viešnagės metu vidutiniškai išleidžia 327 eurus. Vertinant kampanijos metu sugeneruotą prieaugį, 39 500 eurų investicija į Lietuvos rinkodarą papildo turizmo sektorių ir apskritai šalies ekonomiką 1,2 milijono eurų. Tokiu būdu, tikslingai investuotas vienas euras potencialiai padidina turizmo paslaugų eksportą 30 eurų. Verta pažymėti, kad dalis šios sumos atiteks smulkiesiems ir vidutiniams verslams – nuo gidų iki apgyvendinimo paslaugų teikėjų. Taip pat, turistų išlaidos papildo nacionalinį bei savivaldybių biudžetus per GPM, PVM ir kitus mokesčius.“

 

Remiantis Skyscanner pateiktais duomenimis, keliautojai, įsigiję bilietus į Lietuvą kampanijos metu, šalyje vidutiniškai praleis 5 naktis.

2018-2019 m. lapkritį-gruodį vykdyta kampanija buvo pirmoji tokio pobūdžio turistų srauto skatinimo į Lietuvą kampanija Skyscanner platformoje. 2020 m. planuojama tęsti turistų srauto skatinimo kampanijas Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Italijoje ir Prancūzijoje.

Skyscanner yra nuo 2004 metų veikianti internetinė skrydžių paieškos platforma. Ji yra pasiekiama 30 kalbų, o kas mėnesį jos paslaugomis pasinaudoja apie 100 milijonų vartotojų. 2016 m. lapkričio platforma buvo įsigyta Trip.Com Group už 1,75 milijardų dolerių.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button