Europos geografinis centras, esantis Girijos kaime, Vilniaus rajone, laikomas svarbia pasaulinės reikšmės turizmo vietove ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, o patraukli gamtinė aplinka lemia palankias sąlygas plėtoti turizmą.

Spalio 16 d. baigiasi turistinis sezonas, todėl dalinamės Europos geografinio centro 2022 m. sezono veiklos apžvalga.

2022 metų turistinio sezono metu Europos geografinio centro lankytojų centre apsilankė 6 378 turistai iš skirtingų šalių, valstybių ir miestų. Daug lankytojų atvyko iš užsienio: Vokietijos, Slovakijos, Prancūzijos, Norvegijos, Latvijos, Ispanijos, Danijos, Lenkijos, Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Austrijos, Ispanijos, Estijos, Olandijos, Šveicarijos, Suomijos, Nyderlandų, Moldovos, ir net egzotinių Havajų ir Meksikos.

Svarbu paminėti, kad Europos geografinis centras yra turistinės traukos objektas ne tik tarp užsienio turistų, bet ir vietinių – čia lankėsi moksleivių grupės su mokytojais, „Surink Lietuvą“ Vilniaus rajono magnetukų kolekcionuotojai.

Visą turistinį sezoną Europos geografiniame centre veikė lankytojų centras. Centro darbuotojai turistams teikė informaciją apie lankytinas vietas Vilniaus rajone, turistines trasas bei maršrutus. Daugelis centro lankytojų savo buvimą Europos geografiniame centre įamžino įsigydami sertifikatus, patvirtinančius apsilankymo Europos centre faktą. Taip pat lankytojų patogumui buvo įrengtas kavos aparatas su įvairių rūšių karštais gėrimais.

Šio turistinio sezono metu buvo pradėta tvarkyti Europos geografinio centro aplinka – įrengta terasa, kurioje esant palankiems orams vyksta renginiai, taip pat buvo demontuotas nesaugus senas lieptas, įrengti nauji suoliukai, ženklai, atnaujintos vėliavos. Lankytojų centre ir jo teritorijoje buvo atnaujintos vaizdo stebėjimo kameros, įrengta lankytojų srautų skaičiavimo kamera, kavos aparatas, atnaujinti būtiniausi baldai.

2022 m. Europos geografiniame centre vyko daug renginių. Kaip ir kasmet, buvo paminėta Europos diena, Pasaulinė turizmo diena, taip pat dalyvavome pilietinėje akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Tradicija jau tampa ir džiazo muzikos popietės vasaros terasoje. Šiemet du kartus sulaukta profesionalių atlikėjų iš Lenkijos – savo pasirodymais džiugino Rafał Jackiewicz Quartet ir Maja Babyszka Trio. Šalia lankytojų informacijos centro galima pamatyti meninę instaliaciją „FISH“, kuri atkeliavo iš Vladislavo Sirokomlės muziejaus organizuoto plenero. Prie turistinio objekto populiarinimo taip pat prisideda ir žinomi menininkai. Pavasarį vieną iš savo vaizdo klipų Europos geografiniame centre filmavo saksofonininkas Juozas Kuraitis. Taip pat nebuvo pamirštos ir tradicinės Vilniaus rajono šventės – dalyvavome atskirų seniūnijų organizuojamose šventėse, jose pristatydami Europos geografinio centro veiklą, ragindami jungtis prie pamažu besikuriančio nuolatinių mūsų lankytojų rato.

Ne turistinio sezono metu, kol leidžia oro sąlygos, Europos geografinio centro lankytojų centras dirbs šeštadienį ir sekmadienį nuo 11 val. iki 14 val. Visą aktualią informaciją kviečiame sekti Europos geografinio centro Facebook paskyroje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.