Turizmas

Brangiausių pasaulio miestų sąrašas: Vilnius – 157-oje vietoje

Honkongas pripažintas brangiausiu pasauliu miestu užsieniečiams, rodo „Mercer“ skelbiamas pragyvenimo išlaidų indeksas. Toks titulas miestui skirtas daugiausia dėl didelių nuomos kainų.

Vilnius „Mercer“ indekse šiemet užėmė 157-ą vietą. Pernai Lietuvos sostinei buvo atitekusi 152-oji vieta.

Tuo tarpu Latvijos sostinė Ryga yra 113-as brangiausias miestas pasaulyje, Estijos sostinė Talinas atsidūrė 146-oje vietoje, o pragyvenimas Varšuvoje šiemet yra kiek pigesnis nei Vilniuje. Lenkijos sostinė – 169-a sąraše. Rusijos sostinei Maskvai sąraše teko 21-oji, o Baltarusijos sostinei Minskui – 194-a vieta.

 

Honkongas tapo brangiausiu pasaulio miestu jau antrus metus iš eilės. „Mercer“ indeksą sudaro įskaičiuodama 200 prekių ir paslaugų kainą, tokių kaip nuomos, transporto, maisto, aprangos, buitinių prekių ir pramogų, 209 pasaulio miestuose.

Antroje vietoje šiemet kiek netikėtai atsidūrė Turkmėnijos sostinė Ašchabadas, kuriame pastaruoju metu pasireiškė hiperinfliacija, o importuojamų prekių ir žaliavų kainos smarkiai išaugo.

Trečioje vietoje atsidūrė Japonijos sostinė Tokijas, po jo sekė Šveicarijos miestas Ciurichas. Brangiausių miestų dešimtuke atsidūrė dar du Šveicarijos miestai – Bernas ir Ženeva (atitinkamai 8 ir 9 vieta).

 

Penktoje vietoje liko Singapūras, praėjusių metų indekse buvęs trečias. Niujorkas tapo šeštu brangiausiu pasaulio miestu.

Septintoje vietoje atsidūrė Šanchajus, o dešimtoje – Pekinas. Taigi, šeši iš 10 brangiausių pasaulio miestų yra išsidėstę Azijoje.

Brangiausi miestai Afrikoje šiemet yra Čado sostinė Ndžamena (15 vieta), aplenkusi 16 ir 17 vietoje atitinkamai likusius San Fransiską ir Los Andželą, ir Nigerijos miestas Lagosas (18 vieta), aplenkęs 19 vietoje likusį Londoną.

 

Autorius Darius Mikutavičius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ok1
Ok1
8 mėnesius

157 iš kelių parašyt nereik?

Back to top button