Turizmas

Ar jau išsirinkote ūkį ar sodybą, kuriuos lankysite savaitgalį?

Pavasarinė akcija „Atviros dienos kaime“ miestiečiams yra ženklas, kad sezonas kaime prasideda – gegužės 27-28 d. duris lankytojams atvers daugiau nei 70 sodybų ir ūkių visoje Lietuvoje. Kiekvienas duris atversiantis šeimininkas akcijos dienomis paruošęs svečiams išskirtinių kainų pasiūlymų, programų, ekskursijų, degustacijų ar paskaitų.

Kuo ypatinga akcija „Atviros dienos kaime“?

Lietuvos kaimo turizmo asociacija šią akciją rengia kartu su Latvijos kolegomis abejose valstybėse vienu metu, ragindami mieste gyvenančius žmones aplankyti kaimą. Minėta akcija vyks gegužės 27–28 d. dienomis. Sodybų, ūkių, kultūros namų, lankytojų centrų šeimininkai, amatininkai ir bendruomenės atvers savo duris miestiečiams. Lankytojai bus kviečiami pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog sužinoti apie galimybes atostogauti kaime.

 

Svarbiausias akcijos tikslas – kad miesto žmonės, o ypač vaikai, pamatytų, kuo gyvenama kaime, kaip ūkininkaujama, kaip puoselėjamos kultūrinio paveldo tradicijos. „Atviros dienos kaime“ – tai neeilinė galimybė iš pirmų lūpų išgirsti bei pamatyti, kokį kelią nueina pamėgti produktai, kol patenka ant stalo. Pamatę kaip gimsta duona, pienas ar kiti pamėgti gaminiai, sužinoję jų gamybos subtilybes, lankytojai galės įvertinti ūkininkų darbą ir pastangas tiekti kokybiškus ir su meile pagamintus produktus bei užmegzti nuolatinį ryšį.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstančioje akcijoje dalyvauja daugiau nei 70 lankomų ūkių ir sodybų. Prie akcijos prisijungė kultūros namai, lankytojų centrai, amatininkai ir bendruomenės. Jų pasiūlymai lankytojams tiesiog nuostabūs – išmokti drožti medines klumpes su tarpukario Lietuvos klumpdirbių įrankiais, augalais dažyti siūlus, susirišti lėlytę iš audinių skiaučių, nusivelti pirštines, pasidaryti augalo atspaudą ant drobinio maišelio, pabandyti austi ar pasigaminti aitvarą.

Lankytojai bus kviečiami susipažinti ir su įvairia žemdirbyste, kanapių ar grūdų ūkio ypatumais, savo akimis pamatyti, kaip auginami žirgai, triušiai, mėsiniai galvijai, naminiai paukščiai, alpakos ir net… sraigės. O kur dar įvairios degustacinės programos – šakočio, midaus, sūrių, duonos, žolelių arbatos, „kumpio nemirkyto, o dūmeliu rūkyto“! Namo miestiečiai galės grįžti įsigiję „laimingų vištų kiaušinių“, daržovių, medaus, levandų ir dar begalę Lietuvoje išaugintų, pagamintų bei išpuoselėtų produktų bei gaminių.

 

Patarimai ūkių ir sodybų lankytojams

Visus lankomus ūkius ir sodybas rasite http://www.atostogoskaime.lt/akcijos-dalyviai. Čia pateikti išsamūs ūkių ir sodybų akcijos pasiūlymai, apsilankymo laikai ir kontaktinė informacija. Akcijos žemėlapis padės Jums suplanuoti kuo patogesnį maršrutą dienai ar net dviem po daugelį ūkių ir sodybų ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. Spausdintą akcijos žemėlapį nuo gegužės 17 d. bus galimybė nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure ir “Circle K” degalinėse visoje Lietuvoje.

Akcijoje dalyvauja ir daug apgyvendinimo paslaugas siūlančių kaimo turizmo sodybų, kuriose po įspūdingos ir pažinimo džiaugsmo kupinos dienos, pasiūlys Jums ramų miegą su ypatingą nuolaidą.

 

Svarbu prieš vykstant į ūkį ar sodybą paskambinti šeimininkui ir pranešti apie atvykimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button