Vilniaus gatvės

Vilniuje daugėja kintamos informacijos kelio ženklų – siekiama užtikrinti sklandesnį eismą

Sostinės gatvėse daugėja kintamos informacijos kelio ženklų – juos jau galima pastebėti važiuojant Naugarduko bei Geležinio Vilko g. Anot Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus ir „Susisiekimo paslaugų“ elektroninių kelio ženklų įrengimas pasiteisino ir padėjo užtikrinti sklandesnį eismą.

Kiekvieną savaitgalį Naugarduko gatvėje Naujamiesčio visuomenė organizuoja turgų, todėl kintamos informacijos kelio ženklai tampa neatsiejama eismo organizavimo dalimi. Kiekvieną sekmadienį, Naugarduko gatvės dalyje tarp Vytenio ir Švitrigailos g., nuo 10 iki 14 val. eismas yra draudžiamas, o sankryžoje keičiasi eismo kryptys. Tokiu būdu eismas leidžiamas tik iš pirmos eismo juostos į dešinę, o iš antros – tik į kairę. Kitu laiku iš pirmos eismo juostos galima važiuoti tiesiai ir į dešinę, iš antros į kairę.

Elektroniniai kelio ženklai yra įrengti ir kitoje miesto vietoje – dar 2019 m. Žalgirio ir Geležinio Vilko g. sankryžoje atsirado pirmieji Lietuvoje kintamieji kelio ženklai.

 

,,Susisiekimų paslaugų duomenimis, matomi teigiami kintamų ženklų rezultatai sklandesniam eismui. Pavyzdžiui, įrengus juos Geležinio Vilko g. – Žalgirio g. sankryžoje, 2-os eismo juostos pralaidumas rytinio piko metu padidėjo virš 31 proc., o 1-os eismo juostos apie 8 proc. Be to, rytinio piko metu Geležinio Vilko g. kryptimi į centrą vidutinė spūsties trukmė sumažėjo virš 18 proc., o vakarinio piko metu spūstis centro kryptimi iš viso dažniausiai nebėra fiksuojama”, – sako Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Šioje vietoje kelio ženklai veikia tokiu principu: važiuojantiems nuo Geležinio Vilko g. link Žalgirio g. ir apsisukant, kai dega žalias šviesoforo signalas, įjungiamas kelio ženklas leidžiantis vairuotojams važiuoti abiem juostomis į Žalgirio g. Visais kitais atvejais vairuotojai galės važiuoti į kairę link Molėtų plento.

Kintamos informacijos kelio ženklai padeda sumažinti eismo spūstis ir padeda organizuoti eismą, kai jo sąlygos ir galiojimas turi skirtingus laikus.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Senis
Senis
16 dienas (-ų)

Pirma reikia sviesoforus padaryti išmanesniais. Turbūt ne vienam teko stoveti prie raudonos ir stebėti, kaip žalia dega tom kryptim, kur mašinų nėra visai. Ir tik užtenka jom priartėti, jom uzsidega raudonas, kitom žalias. Turbūt jau seniai yra sprendimai, pasedantys suprasti šviesoforui, kur yra laukiantys, kur tuščia. Kita pasaka – tai posūkis, kai kartu su žalia mašinai dega žalia pestiesiems. Ir kartu baigia degti. Vilniuje zinau ne vieną sankryžą, kur dėl to baisingi kamščiai (viena jų prie zeimo). Užtektų pailginti šviesoforą mašinoms trims minutėms. Rašiau ne karta. Bet ne. Juk tai darbas, kurio niekaip neina perprasti klerkams.

Andrius
Andrius
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Senis

Paprastai 3 minutes trunka visas ciklas

faina, progresyvu
faina, progresyvu
17 dienas (-ų)

bet kai kur tie iintami ženklai prasilenkia su logika, ypač ties “geležiniu vilku”. važiuoji per ten bene pirmą kart, dega “raudona”. pamatai iš toli ženklą, rodantį kad tiesiai, į žalgirio gatvę, gali važiuot iš abiejų juostų, ramiai atsistoji antron juoston. staiga, užsidegus “žaliai”, ženklas pasikeičia, ir važiavimui tiesiai lieka tik 1 juosta… kyla natūralus klausimas – kox, neatsiprašant, idiotas projektavo tokį ženklo algoritmą ir jo pastatymo vietą???

Matijus
Matijus
17 dienas (-ų)

Kada bus praplatinta viena juosta iš Geležinio vilko g. į Žalgirio g., tada ir nereikes jokių kintamųjų ženklų. Klaunai jus…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button