Vilniaus gatvės

Vilniaus gatvėse pradeda veikti dar 5 greičių matuokliai

Vilniuje šiuo metu įrengta 18 stacionarių pažeidimų fiksavimo įrenginių, kurie matuoja ne tik vairuotojų pasirinktą greitį, bet ir kitus vairavimo ypatumus. Prie šio skaičiaus prisideda dar 5 matuokliai skirtingose miesto vietose. 

Įrenginiai yra metrologiškai patikrinti, integruoti į Administracinių pažeidimų registrą, jie fiksuos nusižengimų protokolus ir išsiųs pažeidėjams automatiškai. Palaipsniui gruodžio mėnesį nuolatiniam darbui bus paruošti visi 5 matuokliai.

Pažeidimų fiksavimo įrenginių vietos mieste yra numatomos įvertinus įvairius kriterijus: eismo saugumo, avaringumo mažinimo rodiklius, juodąsias dėmes, pasitaikančius KET pažeidimų atvejus dėl greičio viršijimo, važiavimo A juosta ar esant draudžiamam šviesoforo signalui. Taip pat matuokliai gali būti numatomi ir kompleksinių projektų vystymo metu, kai įrengiama ir kita infrastruktūra.

 

Norima ne bausti, bet skatinti saugų eismą

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Eismo organizavimo skyriaus vadovas Robert Markovski pabrėžia, kad stacionarūs pažeidimų fiksavimo įrenginiai nėra skirti bausti.

„Kartu su Vilniaus savivaldybe įrengdami tokius prietaisus siekiame gerinti eismo saugumą visiems dalyviams ir kelionių kokybę. Kelių eismo taisyklių laikymasis yra visų eismo dalyvių pareiga. Šiuo metu Vilniaus mieste stacionariais pažeidimų fiksavimo įrenginiais vidutiniškai per mėnesį užfiksuojama apie 3400 leistino greičio viršijimo, raudono šviesoforo signalo nepaisymo ir važiavimo A juosta pažeidimų atvejų“, – sako įmonės atstovas.

Naujieji matuokliai padeda vairuotojams būti atidesniems kelyje ir keisti savo elgesį prie vairo. Todėl įrenginiai fiksuoja ne tik greičio viršijimą, bet ir kitus pažeidimus, kaip, pavyzdžiui, neleistiną ištisinės juostos kirtimą ar važiavimą maršrutinio transporto juosta.

 

Visus įrenginius Vilniaus mieste galima patogiai pamatyti interaktyviame žemėlapyje: https://bit.ly/PazeidimuFiksavimoIrenginiai

Nauji pažeidimų fiksavimo įrenginiai

Žirmūnų g. ir Tuskulėnų g. trys matuokliai įrengti vystant „Žirmūnų trikampio“ projektą. Norima, kad šios intensyvaus eismo atkarpos po rekonstrukcijos jos taptų saugesnės, todėl  įrenginiai čia užtikrins leistino greičio laikymąsi ir sustojimą degant raudonam šviesoforo signalui. „Žirmūnų trikampis“ – pirmas taip kompleksiškai sutvarkytas didelis kvartalas Vilniuje, kuris žymiai pagerins gyvenamąją aplinką čia įsikūrusiai bendruomenei.

Vykdant naujo prekybos paskirties pastato statybas ties Pilaitės pr. ir V. Pociūno gatvių sankryža įrengtas stacionarus pažeidimų fiksavimo įrenginys, kuris užtikrins leistino greičio laikymąsi ir sklandų viešojo transporto judėjimą maršrutinio transporto eismo juosta.

 

Nemenčinės pl. 112 kartu su šviesoforais reguliuojamos pėsčiųjų perėjos projektu įrengtas stacionarus pažeidimų fiksavimo įrenginys užtikrins leistino greičio kontrolę ir sustojimui degant raudonam šviesoforo signalais, kas užtikrins pėsčiųjų saugumą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
42 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
aha
aha
1 mėnesį

“Norima ne bausti, bet skatinti saugų eismą”
kox altruizmas, nerealu!!!! nenori bausti, bet baudžia, matyt geros “lomkės” ir moralinis pachmielas kamuoja, kol ryžtasi paskirt baudą 🙂

Būtinai
Būtinai
1 mėnesį
Atsakinėti į  aha

Grynai, seni. Taip blogai, kad yra tos baudos. Vapšie, kam tie matuokliai išvis reikalingi? Aš tai ir šviesoforus nuimčiau, ir kelio ženklus, ir diržus iš mašinų išimčiau. Ir kam tos vaistinėlės su kažkokiais tvarsčiais? Dar čia ko, 30 EUR mokėti už turniketus ir tvarsčius! Jeigu patekai į avariją – tavo bėdos, vairuot nemoki. Aš tikrai čia jau nestosiu ir jokios pirmos pagalbos tau nesuteikinėsiu.

Durniu nei seja nei akeja
Durniu nei seja nei akeja
1 mėnesį
Atsakinėti į  Būtinai

Mink dvirati toliau aptemptakelni…

Būtinai
Būtinai
1 mėnesį

Nu tarkim. O tu tada toliau važinėk 90 km/h gyvenamojoj zonoj ir gink Dieve niekada nepraleisk pėsčiųjų per perėją. Ir šiaip, juk britų mokslininkai įrodė, kad greičio viršijmas ne tik, kad nekenkia niekam, bet dar ir atneša didelės ekonominės ir socialinės naudos. Nieko čia ta Vilniaus savivaldybė ir aptemtakelniai ubagai nesupranta, ane?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button