Vilniaus gatvės

Vilniaus centre ir patogiai viešuoju transportu pasiekiamose teritorijose mažės parkavimo vietų įrengimo koeficientai

Miestas turi būti vystomas atsižvelgiant į jau esamą arba suplanuotą infrastruktūrą, viešojo transporto, ypač greitųjų maršrutų trasas – tai buvo pagrindinė idėja rengiant Vilniaus Tarybos šiandien patvirtintą schemą, kuria sostinės teritorija suskirstyta į zonas pagal nustatytus automobilių stovėjimo vietų skaičiaus įrengimo koeficientus.

Pasak vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, taip siekiama sumažinti automobilių naudojimo poreikį tose zonose, kur miestas kompaktiškai užstatytas, o viešojo transporto tinklai lengvai pasiekiami, geri, greiti ir tvarūs. Tuo tarpu zonose, kurios yra ne miesto centre, ne prie gerai išvystytų viešojo transporto trasų, planuojama parkavimo poreikio nemažinti, nes jis akivaizdžiai yra didelis.

Įvertinus naujajame Vilniaus bendrajame plane nurodytas prioritetinės plėtros teritorijas, centro ir prie centro esančių teritorijų ribas, taip pat atsižvelgus į miesto darnaus judumo planą, nuspręsta išplėsti miesto centro (antrąją) zoną įtraukiant vakarinę teritoriją – Rasų, Naujininkų, Naujamiesčio, Žvėryno, Šnipiškių, Antakalnio seniūnijose, taikant miesto centrinei daliai numatytus mažinančius koeficientus automobilių stovėjimo vietų poreikiui.

 

Taip pat sutarta išplėsti aplink miesto centro esančią (trečiąją) zoną pagal prioritetinės plėtros zonas, kuriose yra išvystytas kompaktiškas užstatymas ir geras viešojo transporto pasiekiamumas. Tai yra, atsižvelgta į teritorijų, kurioje savivaldybė įsipareigoja vystyti socialinę ir (ar) inžinerinę infrastruktūrą, bendrojo plano schemą ir esamą išvystytą greitojo susisiekimo maršrutų tinklą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aidas
Aidas
10 dienas (-ų)

Reikia visai panaikinti normatyvus stovėjimo aikštelėms, bus ne namų kvartalai, bet ištisos gyvenamosios gamyklos. Ir viską užkloti trinkelėmis, kas liks neužstatyta. Poną Š. – į prezidentus, poną P. – į premjerus.!. Ir taškas.

Mare
Mare
11 dienas (-ų)

Pakalni, tai jau ne aechitekturos reikalai! Duok žodi miesto inzinieriui. Ar ponasDviratis nepaveza daugiau, nei atrankose pasisiule?

MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
11 dienas (-ų)

Kuris Vilniaus rajonas yra ‘patogiai pasiekiamas viešuoju transportu’? Ir pagal kokius standartus? Gal nebent Bangladešo, tikrai ne ES.

Nereikalingas
Nereikalingas
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

Santariškės, Žirmūnai, Antakalnis, Lazdynai, dar vardint?

Kent98
Kent98
11 dienas (-ų)

Klounu klonai parsidavėliai dar negana užseni platina o jus siaurinat pažiūrėkit koks košmaras dabar jau centre dedasi idomu kiek nubyra už tokius beždžionių sprendimus

LOL
LOL
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Kent98

Atsirado misteris žinau kaip turi būti vytomi miestai. Kas užsienį platina? Abosuliučiai niekas. Jei patinka plačios gatvės važiuokit į JAV, ten ant tiek viskas padaryta automobiliam, kad miestų centrai tušti. Miestas turi būti pirmiau žmogui, o ne automobiliui.

Vilnietis
Vilnietis
11 dienas (-ų)

Enšteinas buvo teisus, dėl visatos jis manė, kad ji ribota, bet žmonių d.. ribų nėra. Ķą reikia daryti: platinti kelius, naikinti gulinčius policininkus, naikinti šviesoforus, statyti žiedus, kiekvienam butui min po dvi parkavimo vietas. Net sovietų laikais tokių nesamonių nedarė, buvo dideli kiemai su daug žalumos, normalūs platūs keliai, papildomos parkavimo aikštelės šalia kiemų. O dabar tik tankina, kuo daugiau daugiabučių prikišti miegamuosiuose rajonuose.. Žiedai, nuo sovietų laikų nepastatytas Vilniuje nei vienas žiedas (nekalbu jei ten koks vienas kitas nedidelis kažkur pastatytas). Už pilaitės važiuojant link Karveliškių kapynių pastatė šviesoforą prie moki-veži, dabar ten savaitgali vidurį dienos kamštis belekoks… Kažkoks… Skaityti daugiau

LOL
LOL
10 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vilnietis

O taip, ta nuostabi, plati Ukmergės g. arba geriau ją įvardinti – greitkelis. Garantuoju pats važiuojat į senamiestį “pasivaikščiot”. Tai va visas miestas turi būti toks, kad galėtum bet kur eit pasivaikščiot, o ne greitkeliai vidury jo.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button