MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniaus apsk. VPK nuotrauka
Vilniaus gatvės

Upės gatvėje rasta pavojinga aviacinė bomba, gatvė lieka uždaryta

Pirmadienį Vilniuje rasta pavojinga aviacinė bomba, dėl jos uždaryta dalis sostinės Upės gatvės.

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, įvykio vietoje dirbantys Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono išminuotojai sprendžia, kokiu būdu neutralizuoti 100 kilogramų svorio Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinę bombą FAB-100.

„Veiksmų planas yra sudarytas. Stengsimės išsukti sprogdiklį ir dėsime visas pastangas, kad šią bombą išeitų neutralizuoti saugiai poligone“, – BNS pirmadienį sakė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono standartinių ir improvizuotų sprogmenų neutralizavimo vyresnysis karininkas kapitonas Domas Laukaitis.

Teritorija aplinkui bus uždaryta 600 metrų spinduliu, sakė jis.

Vilniaus apsk. VPK nuotrauka

Vilniaus apskrities policija anksčiau skelbė, kad neutralizavimas gali būti ypač sudėtingas ir trukti apie parą.

„Bomba yra su sprogstamąja medžiaga ir aktyviu sprogdikliu, todėl, dabar turimais duomenimis, veikiausiai negali būti pakankamai saugiai išvežta sunaikinti“, – skelbia policija.

Anot kariuomenės išminuotojų, tokių sprogmenų randama ne pirmą kartą – šios bombos naudotos kovos veiksmų metu Antrojo pasaulinio karo laikais. Pasitaikė atvejų, kai nukritusios jos nesprogdavo.

Sprogmuo rastas prie Konstitucijos prospekte esančio pramogų, sporto ir verslo centro „Forum Palace“ nuo Upės gatvės pusės, trijų metrų gylyje.

Radus sprogmenį įvestas planas „Skydas“, uždarytas eismas dalyje Upės gatvės.

Kol vyks jo nukenksminimo darbai, bus draudžiama įeiti ir įvažiuoti į Upės gatvės atkarpą nuo Centrinės universalinės parduotuvės iki „Forum Palace“.

„Vairuotojų ir gyventojų prašome supratimo ir bendradarbiavimo, rekomenduojama vengti važiuoti arti įvykio vietos ir rinktis atokesnius, alternatyvius kelionių maršrutus“, – skelbia sostinės policija.

Sprogmuo apie 11 valandą rastas remonto darbus vykdžiusių darbininkų. Čia įmonės „Lonsta“ darbuotojai kasė lietaus drenažo sistemą.

Kariuomenės išminuotojai per praėjusius metus į neplaninius iškvietimus vyko 976 kartus ir neutralizavo 1309 sprogmenis bei 4839 rankinių granatų sprogdiklius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Akcijos metu Santariškių medicinos miestelyje buvo drausminti automobilių vairuotojai

Donatas Andrijauskas

Geležinio Vilko gatvės tunelyje bus ribojimas eismas

Donatas Andrijauskas

Senamiestyje kuriamas trumpametražis filmas: bus eismo ribojimų

Donatas Andrijauskas

Paneriuose bus tvarkoma Naujasodžio gatvė

Aidas Pelenis

Krivūlės gatvėje bus draudžiamas eismas

Donatas Andrijauskas

Eišiškių plente savivaldybė įrengs bendro naudojimo automobilių aikštelę

Aidas Pelenis

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika